پاکستان، ترکیه و مالزی رسانه مشترک برای مقابله با اسلام هراسی ایجاد می کنند
پاکستان، ترکیه و مالزی رسانه مشترک برای مقابله با اسلام هراسی ایجاد می کنند
نخست وزیر پاکستان در نیویورک اعلام کرد: این کشور با مشارکت ترکیه و مالزی شبکه تلویزیونی ویژه ای را تاسیس می کند که هدف اصلی آن مقابله با اسلام هراسی درجهان خواهد بود.
پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۲
کد مطلب: 6801
به گزارش «آرماگدون» ، رسانه های پاکستان روز پنجشنبه این اظهارات را به نقل از «عمران خان» که در نشست ویژه ای در نیویورک به میزبانی ترکیه و پاکستان شرکت کرده بود، عنوان کردند.
خان در این نشست که «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه نیز در آن حضور داشت، از رویکرد دوگانه جهان غرب در قبال اسلام و مسلمانان انتقاد کرد و گفت: متاسفانه بعد از حوادث۱۱ سپتامبر موج اسلام هراسی در سطح جهانی تشدید شد.
نخست وزیر پاکستان تاکید کرد: تروریسم و افراط گرایی هیچ ارتباطی با اسلام ندارد در حالی که امروز تبعیض و خشونت بر پایه دین و عقاید افزایش یافته است.
وی روز گذشته دراین نشست خاطرنشان کرد: جهان باید احساسات مسلمانان برای اسلام به ویژه حساسیت آنان به مقام مبارک و والای پیامبر عظیم الشان حضرت محمد (ص) را درک کند.
در همین حال نخست وزیر پاکستان با اشاره به دیدارهای خود با سران ترکیه و مالزی پس از این نشست، اعلام کرد: سه کشور برای تاسیس شبکه تلویزیونی مشترک به زبان انگلیسی توافق کردند که هدف آن تلاش های جمعی برای مقابله با چالش های ناشی از اسلام هراسی و ترویج اسلام حقیقی و رساندن پیام صلح و دوستی مسلمانان به جهان خواهد بود.
وی تاکید کرد: از طریق این ابتکار به تمام سوء تفاهم هایی که جلودار اتحاد مسلمانان است پایان می دهیم و همچنین با کمک هم، فیلم ها و سریال های مشترکی درخصوص تاریخ اسلام و مسلمانان تولید کرده و در حوزه رسانه نیز از حداکثر ظرفیت مسلمانان بهره برداری خواهد شد.
نخست وزیر پاکستان دهم خردادماه امسال طی سخنرانی در نشست سران سازمان همکاری اسلامی در شهر مکه خطاب به کشورهای غربی گفت که آنان باید به احساسات مسلمانان جهان احترام بگذارند. زمانی که اقدامات توهین آمیز به مقدسات اسلامی از جانب غرب رخ می دهد، ما متوجه واکنش غیرموثر امت اسلامی از جمله سازمان همکاری اسلامی می شویم.
عمران خان همچنین خطاب به سران سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد که ما به عنوان حاکمان اسلامی، مسئول ملت های مسلمان خود هستیم، این نتیجه شکست عملکرد سازمان همکاری اسلامی است که ما نتوانسته ایم عشق و محبت خود نسبت به پیامبر گرامی اسلام (ص) را برای دیگران توضیح دهیم.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا