اسلام هراسی، ویژگی ثابت خط مشی سیاسی کانادا پس از ۱۱ سپتامبر
اسلام هراسی، ویژگی ثابت خط مشی سیاسی کانادا پس از ۱۱ سپتامبر
شورای ملی مسلمانان کانادا در گزارشی اعلام کرد که مسلمانان مقیم این کشور از زمان حملات ۱۱ سپتامبر یعنی از حدود دو دهه پیش به طور فزاینده ای با اسلام هراسی مواجه شده اند.
شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۴
کد مطلب: 7107
به گزارش «آرماگدون» به نقل از «دیلی صباح»، شورای ملی مسلمانان کانادا در گزارشی اعلام کرد که مسلمانان مقیم این کشور از زمان حملات ۱۱ سپتامبر یعنی از حدود دو دهه پیش به طور فزاینده ای با اسلام هراسی مواجه شده اند.
فاطمه عبداللل،، هماهنگ کننده ارتباطات شورای ملی مسلمانان کانادا به گلوبال نیوز گفت: احساسات ضد مسلمانان و اسلام هراسی از آن به بعد تبدیل به یک روند سیستماتیک شد و آنچه ما اکنون می بینیم این است که این روند به شدت در حال رشد است.
این تراژی منجر به حملات وحشتناکی به مسلمانان شده است. در سال ۲۰۱۷ ، مردی از مسجدی به مسجد شهر کبک رفت و شش نمازگزار را به ضرب گلوله کشت و ۱۹ نفر را زخمی کرد.
اخیراً در شهر لندن واقع در «انتاریو» نیز مردی با انگیزه های ناشی از نفرت با کامیون خود به یک خانواده مسلمان حمله کرد و چهار نفر را کشت .
«سونرا توبانی »، پروفسور دانشگاه بریتیش کلمبیا در این باره به گلوبال نیوز گفت: حملات ناشی از نفرت علیه این ویژگی ثابت خط مشی سیاسی کانادا در دوره بعد از ۱۱ سپتامبر بوده است.
وی افزود: این نفرت در سال های پس از حمله به برج های دوقلو در نیویورک افزایش یافته است به طوری که بر اساس گزارش ارائه شده از سوی اداره آمار کانادا تعداد حملات ضد مسلمانان در سال ۲۰۱۴ به ۹۹ نفر رسید ، در حالی که در سال ۲۰۰۹ این تعداد ۳۶ نفر بود.
همچنین بر اساس گزارش پلیس در سال ۲۰۱۵ جنایات های ناشی از نفرت با افزایش ۶۰ درصدی به ۱۵۹ رسید و در سال ۲۰۱۷ ، سال حمله به مسجد شهر کبک ، این حوادث افزایش چشمگیری داشت و تعداد آنها به به ۳۴۹ رسید.
در راستای همین اقدامات اسلام هراسانه در شهر کبک قانونی وضع شد که استفاده از نمادهای مذهبی توسط کارکنان دولتی مانند معلمان ، پرستاران و پلیس در محل کار را ممنوع می کرد.
ایوان بالگورد ، مدیر اجرایی مبارزه با نفرت در کانادا می گوید: همه این اقداکات به این بهانه و با این ادعا صورت می گیرد که مسلمانان در تلاش برای نفوذ و تسخیر غرب و ارتکاب نسل کشی سفیدپوستان یا حداقل تغییر فرهنگ آنها هستند؛ادعایی که هرگز حقیقت نداشته است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان