وعده دموکرات ها برای لغو دستور اجرایی «ممنوعیت مسلمانان»
وعده دموکرات ها برای لغو دستور اجرایی «ممنوعیت مسلمانان»
در دومین سالگرد صدور حکم ممنوعیت ورود مسلمانان به امریکا از سوی «دونالد ترامپ»،رئیس جمهوری آمریکا ،نمایندگان دموکرات کنگره وعده دادند که علیه این سیاست مخرب اقدام خواهند کرد.
چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰
کد مطلب: 6641
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «میدل ایست آی»،در دومین سالگرد صدور حکم ممنوعیت ورود مسلمانان به امریکا از سوی «دونالد ترامپ»،رئیس جمهوری آمریکا ،نمایندگان دموکرات کنگره وعده دادند که علیه این سیاست مخرب اقدام خواهند کرد.
«ایلهان عمر»،نماینده زن مسلمان و دیگر اعضای دموکرات کنگره در همین راستا علیه قانون «ممنوعیت مسلمانان» تجمع کرده و وعده دادند که علیه دستور اجرایی ترامپ اقدام خواهند کرد.
عمر در این باره به فعالانی در ساختمان کنگره جمع شده بودند،گفت: «من می دانم که این سیاست تا چه اندازه برای میلیون ها مسلمان در سراسر جهان که می خواهند وارد آمریکا شوند،مخرب است.
وی افزود: «ممکن است ترامپ نتواند به هدف خود برای ساخت دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک دست پیدا کند اما او یک دیوار نامرئی برای بیرون نگه داشتن مردم سراسر جهان از آمریکا صرف بر اساس دین آنها ساخته است.»
نمایندگان دموکرات که اکنون کنترل مجلس نمایندگان را در دست دارند وعده دادند که با تخصیص ندادن بودجه به دستور اجرایی ممنوعیت مسلمانان ،این قانون را به لحاظ مالی تحت فشار قرار دهند.
«جودی چو» نماینده زن کنگره و سناتور «کریس مورفی» در همین راستا لایحه سال ۲۰۱۷ میلادی که استفاده از هر گونه بودجه برای اجرایی کردن این دستور ممنوع می کند را بار دیگر مطرح کردند.
مورفی که یکی از منتقدان جنگ یمن نیز هست در این باره گفت: «به عنوان یکی از اعضای کمیته روابط خارجی کنگره قول می دهم که از اجرایی شدن دستور اجرایی ترامپ برای ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا جلوگیری می کنیم چرا که این مسئله حتی خواب شب را از من گرفته است.»
این سناتور آمریکایی،ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا را یک «فاجعه امنیت ملی» توصیف کرد و گفت که واشنگتن با این کار این مفهوم را به جهان القا می کند که آمریکا مسلمانان سراسر جهان را یک تهدید برای خود تلقی می کند.
ایلهان عمر هم گفت که اگر کاری در کنگره برای لغو دستور اجرایی ترامپ انجام شود آنگاه این مسئله در سنا پیگیری خواهد شد و حتی اگر سنا قادر به اقدامی علبه این قانون نباشد این تلاش ها شانس شکست ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا پس از انتخابات ۲۰۲۰ را افزایش می دهد.
اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا و مرکز قوانین ملی مهاجرت ،پیش از این شکایت نامه ای را از طرف پروژه «کمک های بین المللی به مهاجران» و «گروه اسکان مهاجران » به دادگاه های آمریکا ارائه داده بودند.
این شکایت نامه مبنی بر این بود که دستور اجرایی ترامپ نقض کننده حمایت قانونی از آزادی مذهب است و برای اعمال تبعیض علیه مسلمانان طراحی شده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان