مسلمانان خواستار برنامه ضدنژادپرستی در مدارس «آیووا» شدند
مسلمانان خواستار برنامه ضدنژادپرستی در مدارس «آیووا» شدند
شورای روابط اسلامی-آمریکایی با اعلام اینکه حادثه نژادپرستانه در مدرسه آیووا فرصتی برای یادگیری است، خواستار تدوین برنامه درسی ضد نژادپرستی در مدارس شد.
شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰
کد مطلب: 7173
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «cair»، شورای روابط اسلامی-آمریکایی با اعلام اینکه حادثه نژادپرستانه در مدرسه آیووا فرصتی برای یادگیری است، خواستار تدوین برنامه درسی ضد نژادپرستی در مدارس شد.
شورای روابط آمریکایی-اسلامی بزرگترین سازمان حقوق مدنی و مدافع مسلمانان در آمریکا از مرکز آموزش و پرورش آیووا خواست پس از یک حادثه نژادپرستانه که در یک مدرسه محلی رخ داد، یک برنامه آموزشی ضد نژادپرستی به دانش‌آموزان ارائه دهد.
طبق گزارش‌ها، دانش‌آموزان مدرسه «تیمبرلاین» نظرات نژادپرستانه‌ای را در مورد هدف قرار دادن مهاجران از مکزیک در یک سخنرانی ارائه کردند.
گزارش شده است که این نمایش اسلاید حاوی نظراتی مانند «هجوم عظیم متجاوزین مکزیکی » و «مکزیکی ها بد هستند» است.
ابراهیم هوپر، مدیر ارتباطات ملی شورای روابط اسلامی-آمریکایی گفت: لفاظی های نفرت انگیز و نژادپرستانه مانند آنچه که گزارش شده ،جایی در یک محیط آموزشی ندارد.
وی افزود: این حادثه فرصتی برای یادگیری در مورد خطرات نژادپرستی و تعصب است. ما از مرکز آموزش می‌خواهیم فورا یک برنامه آموزشی ضد نژادپرستی را اجرا کند.
او گفت که جامعه مسلمانان آمریکا و شورای روابط اسلامی-آمریکایی با همه کسانی که نژادپرستی، بیگانه هراسی، اسلام هراسی، یهودی ستیزی، برتری سفیدپوستان و سایر اشکال تعصب را به چالش می کشند، اعلام همبستگی می کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان