علی صابونچی مدیر موسسه فرهنگی آرماگدون
علی صابونچی مدیر موسسه فرهنگی آرماگدون
 
۱۵
موج چهارم اسلام ستیزی در راه است
مصاحبه با مدیر موسسه فرهنگی آرماگدون
مدیر موسسه فرهنگی آرماگدون با اشاره به فراخوان یک کشیش صهیونیستی در آمریکا، برای آتش زدن «قرآن» در سالروز رویداد ۱۱ سپتامبر در ایالت فلوریدای آمریکا (۲۰ شهریور ماه جاری) گفت: بر اساس پژوهش های انجام شده توسط موسسه فرهنگی آرماگدون موج چهارم اسلام ستیزی در راه است.
پنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۸۹ ساعت ۱۸:۰۰
کد مطلب: 1
«علی صابونچی» در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار بخش اجتماعی آینده روشن اظهار داشت: یکی از موضوع های اصلی که موسسه آرماگدون به آن می پردازد، مساله مبارزه با اسلام ستیزی است و در ۳۰ سال اخیر تاکنون سه موج اسلام ستیزی از سوی دولت های استعمارگر و سلطه گر که سرآمد همه آنان رژیم صهیونیسیتی و اشغالگر قدس می باشد، صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: نخستین موج اسلام ستیزی از اواخر دهه ۷۰ میلادی همزمان با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اتفاق افتاد؛ زمانی که یک بیداری و هوشیاری اسلامی در همه کشورهای اسلامی روی داد و مسلمان ها به فکر بازیابی خود افتادند و طبیعی بود که دولت های استعمارگر از این پدیده خشنود نباشند.

صابونچی با بیان اینکه اولین موج اسلام ستیزی با برگزاری همایشی در تل آویو در اوایل دهه ۸۰ میلادی با عنوان «بررسی دلایل پیروزی انقلاب اسلامی ایران و انقلاب های شیعی» شروع شد، گفت: در این همایش دلایل پیروزی انقلاب اسلامی ایران و انقلاب های شیعی را مورد بحث و بررسی قرار دادند و در همایش مذکور دو دلیل عمده را برای پیروزی این انقلاب ها بیان کردند؛
” «اسلام هراسی» شاخه ای از «اسلام ستیزی» است یعنی یکی از روش های اسلام ستیزی، اسلام هراسی است “
یکی نگاه شهادت طلبی که برگرفته از قیام امام حسین(ع) در کربلاست که به «نگاه سرخ» تفسیر شده و دیگری مساله انتظار منجی آخرالزمان حضرت مهدی موعود(عج) است که به «نگاه سبز» تفسیر شده است.

وی افزود: برداشت صهیونیست ها این بود که اگر این دو موضوع را از شیعه بگیرند، جلوی همه گیر شدن اسلام را در جهان می توانند بگیرند، از اینرو در این زمینه
بحث های مختلفی را مطرح کردند و از راه های گوناگون همچون انتشار فیلم و کتاب و بهره گیری از رسانه های مختلف با تبلیغات وسیع درصدد تخریب این دو نگاه شیعی در سطح جهانی پرداختند.

صابونچی ادامه داد: مهم ترین ابزار آنان نیز رسانه و جنگ نرم بود که از این طریق تلاش کردند که این دو نگاه شیعه را سیاه نمایی کنند و از جمله کارهای انجام شده انتشار کتاب آیات شیطانی نوشته سلمان رشدی است که توسط دولت های غربی مورد حمایت بسیاری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه نظریه پردازان آمریکایی نیز با ارایه نظریه هایی درصدد تقابل با اسلام برآمدند، گفت: بحث نظریه برخورد تمدن ها در سال ۱۹۹۲ میلادی توسط سامویل هانتینگتون (Samuel P. Huntington) نظریه پرداز و کارشناس علوم سیاسی آمریکا مطرح شد و او بحث برخورد تمدن اسلامی با تمدن غرب را مدنظر داشت و غربیان معتقدند که برخورد این دو تمدن خونین خواهد بود.

صابونچی افزود: همچنین «یوشی‌هیرو فرنسیس فوکویاما» (Yoshihiro Francis Fukuyama) ، نظریه پرداز آمریکایی در مصاحبه ای با روزنامه گاردین انگلستان گفته بود: «اسلام تنها نظام فرهنگی است که مدرنیته غربی را تهدید می کند».

صابونچی گفت: موج دوم
” موج سوم اسلام ستیزی در جهان، بعد از ناکامی آمریکا در عراق روی داد و این موج با دو حرکت در سطح جهان شناخته می شود؛ یکی انتشار کاریکاتورهای موهن درباره پیامبرگرامی اسلام(ص) توسط کاریکاتوریست دانمارکی و دیگری ساخت فیلمی ضد اسلام توسط یکی از نمایندگان مجلس هلند است “
اسلام ستیزی بعد از حوادث ۱۱ سپتامبر در سال ۲۰۰۱ میلادی (اصابت دو فروند هواپیما به برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی واقع در شهر نیویورک آمریکا) با حمله به کشورهای اسلامی افغانستان و عراق روی داد.

وی گفت: «اسلام هراسی» شاخه ای از «اسلام ستیزی» است یعنی یکی از روش های اسلام ستیزی، اسلام هراسی است؛ البته استعمارگران راه های دیگری نیز علاوه بر اسلام ستیزی مانند حمله نظامی به کشورها، تبلیغات رسانه ای و ... دارند.

وی ادامه داد: از جمله موارد دیگر درباره
اسلام ستیزی غرب می توان به ادعای جرج دبلیو بوش، رییس جمهور سابق آمریکا اشاره کرد، مبنی بر شروع جنگ دوم صلیبی در دنیا که این سخن بیانگر جنگ طلبی آمریکاست.

وی معرفی کردن ایران بعنوان محور شرارت از سوی دولت های استعمارگر را یکی دیگر از موارد اسلام ستیزی دانست و گفت: امروزه بحث اسلام ستیزی در غرب فراگیر شده است و کتاب ها، فیلم ها، نماآهنگ ها و ... مختلفی در جهان تولید و منتشر می شود تا اسلام را دینی خشن معرفی کنند؛ همچون کتابی که یک کشیش صهیونیستی منتشر کرد و در آن مدعی شد که «خدا به آمریکا ماموریت داده است که اسلام را شکست دهد!»

صابونچی گفت: موج سوم اسلام ستیزی در جهان، بعد از ناکامی آمریکا در عراق روی داد و این موج با دو حرکت در سطح جهان شناخته می شود؛ یکی انتشار کاریکاتورهای موهن درباره پیامبرگرامی اسلام(ص) توسط کاریکاتوریست دانمارکی و دیگری ساخت فیلمی ضد اسلام توسط یکی از نمایندگان مجلس هلند است.

وی تاکید کرد: این دو حرکت باعث شد یک خیزش در جهان اسلام میان مسلمان ها روی دهد.

صابونچی گفت: یکی از مسایلی که در حرکت های اسلام ستیزی در جهان فراموش شده، نقش رژیم اشغالگر قدس است که در مسایل مربوط به موج اول و دوم اسلام ستیزی در دنیا به آن اشاره شد.

وی افزود: از جمله اتفاقات مطرح آن زمان می توان به پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه مقابل اسراییل جنایتکار اشاره کرد.

وی گفت: از یک سال قبل از پیروزی حماس در فلسطین موسسه فرهنگی آرماگدون این پیش بینی را کرده بود که در دو سال آینده با یک حرکت جدید اسلام ستیزی (موج چهارم) در جهان مواجه خواهیم شد، (زمانی که اسراییل در منطقه دچار شکست شده بود).

صابونچی افزود: از ابتدای سال ۱۳۸۸ هجری شمسی تاکنون موسسه آرماگدون اقدام به جمع آوری و تهیه بانک اخبار پیرامون مساله اسلام ستیزی در جهان کرده است و به این نتیجه رسیده
” موج دوم اسلام ستیزی بعد از حوادث ۱۱ سپتامبر در سال ۲۰۰۱ میلادی (اصابت دو فروند هواپیما به برج های دوقلوی مرکز تجارت جهانی واقع در شهر نیویورک آمریکا) با حمله به کشورهای اسلامی افغانستان و عراق روی داد “
ایم که تا پایان سال ۲۰۱۰ میلادی (سال جاری) به احتمال زیاد شاهد آغاز موج چهارم اسلام ستیزی در جهان باشیم.

وی گفت: از جمله شواهد در این زمینه می توان به ممنوعیت ساخت مناره مساجد در سوییس که در ظاهر با انجام یک همه پرسی به آن رنگ مردمی دادند
و یا بحث ممنوعیت حجاب در کشور فرانسه اشاره کرد.

وی افزود: شاهد مثال دیگر که خوشبختانه جلوی آن گرفته شد، جلوگیری از تخریب مسجد شیعیان در کشور جمهوری آذربایجان است.

وی ادامه داد: از موارد دیگر می توان به ساخت کاباره ای در اسپانیا به شکل مسجد با نام «مکه» و یا ساخت بازی های رایانه ای با نمادهای اسلامی که به طور غیرمستقیم اسلام را دینی خشن و تروریست معرفی می کنند، اشاره کرد.

صابونچی گفت: راه اندازی شبکه های مختلف ماهواره ای توسط وهابی ها و نیز غیرمسلمانان برای ترویج تفکرات انحرافی در اسلام نمونه های دیگری از این دست است.

وی اظهار داشت: حلقه گمشده در این جریان، رژیم اشغالگر قدس است که با حمله نظامیان اسراییل به ناوگان کاروان آزادی غزه ردپای آنان را در این قضیه مشاهده کرد.

مدیر موسسه فرهنگی آرماگدون گفت: اتفاقاتی که باعث شد تا ما این قضیه را با حساسیت بیشتری دنبال کنیم، بحث فراخوان یک کشیش صهیونیستی به نام تری جونز (Terry Goens) ، که سرپرست کلیسایی در ایالت فلوریدای آمریکاست و پیش از این نیز کتابی ضد اسلامی نوشته است، می باشد که طی اطلاعیه ای که در شبکه های خبری آمریکا از جمله فاکس نیوز پوشش داده شده، از هواداران خود خواسته است که به مناسبت نهمین سالگرد حادثه یازده سپتامبر با تجمع در محلی کتاب آسمانی دین اسلام یعنی «قرآن کریم» را آتش بزنند که این امر واکنش کشورهای اسلامی و مسلمانان جهان را به همراه داشت و ظاهرا این فرد از تصمیم خود عقب نشینی کرده است.

وی با اشاره به تحلیل های مختلفی که در این رابطه وجود دارد، گفت: از جمله تحلیل های مطرح این است که آمریکا بعد از خروج از عراق برای فرافکنی و انحراف افکار عمومی از مساله عراق با انتشار این خبر می خواهد اذهان مردم را از موضوع عراق منحرف سازد.

وی افزود: تحلیل دیگر نیز منحرف
” در همایش مذکور دو دلیل عمده را برای پیروزی این انقلاب ها بیان کردند؛ یکی نگاه شهادت طلبی که برگرفته از قیام امام حسین(ع) در کربلاست که به «نگاه سرخ» تفسیر شده و دیگری مساله انتظار منجی آخرالزمان حضرت مهدی موعود(عج) است که به «نگاه سبز» تفسیر شده است “
کردن افکار عمومی جهان بویژه مردم آمریکا از دنبال کردن مساله شناسایی مسببان اصلی حادثه ۱۱ سپتامبر است، مانند این قضیه که دست داشتن صهیونیست
ها در این جریان و شبهات بوجود آمده پیرامون آن می باشد.

صابونچی ادامه داد: تحلیل سوم درباره این قضیه تحلیلی است که پژوهشگران موسسه فرهنگی آرماگدون به آن رسیده اند و آن موج چهارم اسلام ستیزی در جهان است که پیش بینی می کنیم این مساله تا پایان سال میلادی جاری رخ دهد و اگر قضیه قرآن سوزی در سالروز حادثه یازده سپتامبر در آمریکا روی دهد، این امر می تواند شروع کننده موج چهارم اسلام ستیزی در دنیا باشد.

وی خاطرنشان کرد: البته دولت های غربی همیشه پیش از انجام هر کاری، حرکتی را انجام می دهند تا بازخورد های آن را در جامعه بررسی کنند و اگر هزینه آن برایشان کم باشد، آن کار را انجام می دهند؛ و این اقدام کشیش مذکور نیز در راستای سنجش افکار عمومی و مسلمانان جهان در آستانه عید سعید فطر می باشد.

صابونچی افزود: بعنوان مثال در ۲۱ آگوست ۱۹۶۹ میلادی (مصادف با ۳۰ مرداد ۱۳۴۸) «دنیس روهان» یک صهیونیست استرالیایی تبار؛ مسجد القصی (این مسجد، در بخش شرقی شهر بیت‌المقدس (اورشلیم) درکشور فلسطین قرار دارد)، را به آتش کشید و در ابتدا «گلدن مایر» نخست وزیر وقت رژیم اشغالگر قدس؛ «موشه دایان» وزیر وقت دفاع اسراییل را توبیخ کرد که چرا اجازه انجام این کار را داده است و این عمل خشم مسلمانان جهان را برمی انگیزد؛ اما بعد از مدتی که واکنش جدی از سوی مسلمانان مشاهده نمی کند به وزیر دفاعش می گوید اگر می دانستم که مسلمانان و کشورهای اسلامی دراین باره سکوت می کنند از تو می خواستم تا مسجد القصی را خراب کنی!

وی با بیان این رویداد تاریخی افزود: جریان اخیر کلیسای ایالت فلوریدای آمریکا نیز یکی از حرکت های اسلام ستیزی و برای سنجش میزان حساسیت مسلمانان و کشورهای اسلامی است.

وی تاکید کرد: اگر موج چهارم اسلام ستیزی روی دهد، همان طور که مقام معظم رهبری در فرمایش های چند ماه اخیر بیان داشتند، این امر باعث جلو افتادن زمان فروپاشی رژیم صهیونیستی و سایر دولت های سطه گر در جهان می شود.

صابونچی گفت: تحلیل ما این است که همه این حرکت ها در راستای جلوگیری از واقعه شریف ظهور منجی آخرالزمان، حضرت
ولی عصر(عج) می باشد، ولی تعبیر اصلی ما این است که واقعه
” ۳۰ سال اخیر تاکنون سه موج اسلام ستیزی از سوی دولت های استعمارگر و سلطه گر که سرآمد همه آنان رژیم صهیونیسیتی و اشغالگر قدس می باشد، صورت گرفته است “
ظهور مانند طلوع خورشید است و قطعا هر زمانی که پروردگار یکتا اراده کند، اتفاق می افتد و هیچ اراده ای در برابر اراده خداوند متعال نمی تواند قرار بگیرد.

وی در پایان سخنانش تاکید کرد: برخلاف حرکت مذبوحانه رژیم اشغالگر قدس برای تخریب چهره اسلام، هر روز بر تعداد طرفداران دین اسلام و مسلمان های دنیا افزوده و تعداد بیشتری از مردم جهان علاقه مند به اسلام می شوند و به سوی آن گرایش می یابند.

موسسه فرهنگی آرماگدون درابتدای سال ۱۳۸۵ به همت جمعی از جوانان متدین با هدف انجام تحقیقات و فعالیت های فرهنگی پیرامون موضوع مهدویت، آخرالزمان، صهيونيسم و بررسي اسلام ستيزي و ارتقای سطح دانش و بینش عمومی بنیان نهاده شد.

از جمله فعالیت های این موسسه:
• تحقیق و بررسی بر روی موضوع اسلام ستيزي و ارایه راهکارهای مناسب جهت مقابله با آنها.
• انجام تحقیق و پژوهش پیرامون موضوعات مهدویت، آخرالزمان و صهيونيسم.
• جمع آوری، ساماندهی و بهره گيري از تحقیقات انجام شده.
• شناسایی و دعوت از اساتید، کارشناسان و محققان فعال و استفاده از تجربیات آنان.
• ایجاد تعامل و همکاری با مؤسسات و مراکز تحقیقاتی و فرهنگی.
• ايجاد بستري مناسب جهت حضور نيروهاي فعال بویژه جوانان در عرصه تحقيق و پژوهش و فعاليت هاي فرهنگي.
• انتشار و اطلاع رسانی عمومی تحقیقات به صورت کتاب، بولتن و نشر الکترونیکی.
• استفاده و بهره گیری از فناوري اطلاعات (I.T) و فناوری های روز دنیا در جهت آگاهی عمومی.
• برگزاری مسابقات و کارگاه های آموزشی و ... .
• برگزاری جلسات سخنرانی، همایش ها، سلسله نشست ها، نقد و بررسی و ... در مدارس، دانشگاه ها، ادارت، سازمان ها، مراکز فرهنگي، مساجد، حوزه های علمیه و ... می باشد.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند در تهران با تلفن ۷۷۶۳۹۰۹۲ تماس بگیرند.

نشانی اینترنتی موسسه فرهنگی آرماگدون http://armageddon.ir است.
Share/Save/Bookmark


استاد سوادکوهی
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۴:۳۸:۱۹
اللهم عجل لولیک الفرج.....آمین
۱۳۹۳-۰۷-۲۶ ۱۶:۱۶:۴۳
تا آنجا که به داعش و امثالش مربوط است، حق دارند.
مهدی
۱۳۹۳-۰۵-۱۰ ۱۵:۰۵:۱۰
متشکرم
علیزاد
۱۳۹۲-۰۵-۲۸ ۰۳:۲۴:۵۳
برای حفظ رسالت یهودستیزی باید ، کشیش مسیحی که تابلوترین موجود برای اثبات یهودی نبودنه پسوند صهیونیست میگیره که ارتباط با یهودیت پیدا کنه.
ما از مسیحی ضربه میخوریم فحش به یهودی میدیم
از مسلمان سنی ضربه میخوریم فحش به یهودی میدیم
در کل دیواری کوتاه تر از یهودیان از قدیم نبوده
بچه های رزمگاه کماندو
۱۳۹۲-۰۱-۳۱ ۰۴:۲۴:۵۶
خدایا ظهورامام مهدی(ع) را نزدیکتر بفرما امین
رضا سانی
۱۳۹۰-۱۰-۱۲ ۱۹:۰۰:۱۱
سلام
ما چه جوری میتونیم برای سخنرانی از ایشون دعوت کنیم؟
۱۳۹۰-۰۹-۱۷ ۱۳:۵۱:۴۹
salm khaste nabashid lotfan matalebetuno be ruztar konid,
وحید عبدی
۱۳۹۰-۰۷-۱۵ ۱۷:۱۰:۰۶
عجب ...!
سید
۱۳۹۰-۰۷-۱۳ ۰۱:۴۸:۰۸
وبلاگ ملایر در آتش گلدکوئست به روز شد
فارسی 1آیینه ی تمام نمای تهاجم فرهنگی
www.antigq-malayer.blogfa.com
hamed
۱۳۹۰-۰۴-۱۷ ۱۰:۳۲:۱۸
mage in adamha ki hastan?
سرباز اسلام
۱۳۹۰-۰۴-۱۷ ۱۰:۳۱:۲۵
اسلام پیروز است.
۱۳۹۰-۰۴-۱۷ ۰۰:۴۸:۲۰
بر دشمنان اسلام لعنت!
محسن رهبر
۱۳۹۰-۰۴-۱۷ ۰۰:۴۷:۵۹
مرگ بر صهیونیستها!
ali
۱۳۹۰-۰۴-۱۷ ۰۰:۴۷:۲۲
yani be nazar shoma ina hamash kare israeele?
حسین
۱۳۹۰-۰۴-۱۷ ۰۰:۴۵:۳۲
پس چرا این مطالب جای دیگه ای منتشر نشده؟