حمله تروریستی مسلحانه به مسجدی در نیوزیلند چه نتیجه‌ای خواهد داشت؟
باعث ترس و وحشت مسلمانان می‌شود
باعث افزایش اسلام هراسی و رویگردانی از اسلام می‌شود
باعث گسترش و استقبال بیشتر از اسلام خواهد شد
مهاجرت مسلمانان به این کشورها متوقف حواهد شد
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
نوع مطلب :
۱۲۳
مسلمانان به‌مثابه اقلیت نژادی/بهره‌برداریهای آمریکا ازاسلام‌هراسی
اسلام‌هراسی فروش دارد. کتاب‌هایش فروش می‌روند. برای رأی‌دهنده‌های جناح راست جذاب است و تبلیغاتی که سیاست‌مداران این جناح در آرزویش هستند با خود به ارمغان می‌آورد.
رسانه های غربی منبع اصلی اسلام هراسی هستند
پروفسور« چارلز تالیافرو» با اشاره به عدم شناخت کافی و دقیق جهان غرب از اسلام، علت اصلی این مسئله را رسانه های غربی می داند که منابعی غیرقابل اعتماد هستند.
مسلمانان به نژادپرستی در جامعه دامن نمی‌زنند
زکریا کسکین‌کلیچ در اثر تازه خود با موضوع اسلام هراسی میان مسلمانان نوشته است:مسلمانان به نژادپرستی در جامعه دامن نمی‌زنند. بلکه نژادپرستان آنها را به عنوان مشکل جامعه می‌بینند.
ضرورت ائتلاف نخبگان آلمان علیه اسلام‌هراسی
کای حافظ، محقق علوم ارتباطات در گفت‌وگو با تلویزیون شمال آلمان تأکید کرد: اسلام‌هراسی از اقدامات گروه‌های راستگرای افراطی است و نخبگان آلمان باید علیه این پدیده ائتلاف کنند.
اسلام هراسی در بعد معنوی خطرناک تر است یا بعد سیاسی؟
امروز ما مورد تهاجم قرار گرفته ایم، اسلام هراسی ای که امروز از آن بحث می شود تنها یک بعد آن سیاسی است اما بعد معنوی و دینی آن بسیار فراتر است.
اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی نقشه شوم استکبار است
محمدرضا باقری در دیدار با رییس مؤسسه خیریه شاه همدان پاکستان، از اسلام‌هراسی، شیعه‌هراسی و ایران‌هراسی، به عنوان سه محور اساسی استکبار جهانی برای به رسیدن به اهداف پلید خود یاد کرد.
قانون ضدحجاب در اروپا مانند قانون ضداسلامی ترامپ است
«آرزو مرالی» قانون جدید ضدحجاب در اروپا را شبیه به قانون ترامپ می‌داند و معتقد است آزادی مذهبی در اروپا توهمی بیش نیست.
«اسماعیل حقی یاووزجان»، استاد الهیات دانشگاه «توبینگن»
استاد الهیات دانشگاه «توبینگن» آلمان با تبیین جایگاه مسلمانان در اروپا گفت: مسلمانان از سال 1960 میلادی به عنوان مهاجر وارد اروپا شدند؛ اما به دلیل متفاوت‌بودن دین و زبان، برخی جوامع اروپایی از پذیرش آنان خودداری کرده و می‌کنند.
از موج‌سواری رسانه‌های اتریش بر اسلام‌هراسی تا تلاش برای ممنوعیت حجاب
رسانه‌های اتریش با موج‌سواری بر پدیده اسلام‌هراسی، تأثیرات مخربی را از خود بر جای گذاشته‌اند، مثلا عباراتی نظیر «تروریست مسلمان» از تریبون رسانه‌ها بسیار شنیده می‌شود و حمله به مساجد و رفتار ناخوشایند با بانوان محجبه این کشور نیز در سال‌های اخیر افزایش یافته است.
اسلام‌هراسی و مسجدهراسی در غرب ریشه‌های تاریخی دارد
مایکل آلن گلسپی استاد برجسته فلسفه دانشگاه دوک آمریکا و از فلاسفه مطرح معاصر معتقد است موج اسلام هراسی کنونی در غرب موجی زودگذر و گذراست و دوامی نخواهد داشت.
فروپاشی اقتصاد جهانی از دلایل تشدید موج اسلام هراسی است
رئیس مرکز مطالعات دینی دانشگاه آرکانزاس مرکزی آمریکا معتقد است فروپاشی اقتصاد جهانی منجر به ظهور جنبشهای فاشیستی و دیگر جنبش های حامی فاشیست ها شد که به اسلام هراسی بیشتر دامن می زنند.
باید اصول تمدن اسلامی را بازیابیم/ این اسلام هراسی، مسخره است!
سید حسین نصر، فیلسوف سنت گرا، احیای تمدن اسلامی را به انجام دو وظیفه منوط می داند؛ حفظ آنچه از تمدن اسلامی باقی مانده است و بازیابی اصول و به کارگرفتن آن در شرایط جدید.
دلایل تشدید اسلام هراسی/ورود اسلام به مدارس غرب ممنوع است!
متأسفانه این فقط مردم عادی نیستند که دچار جهل و ناآگاهی در خصوص اسلام هستند بلکه سیاستمداران غربی هم هستند که در خصوص اسلام درک نادرستی دارند و به موج اسلام هراسی دامن می زنند.
«محمد طعان»  نویسنده و تحلیلگر لبنانی
یک نویسنده و تحلیلگر لبنانی با اشاره به اینکه که اسلام هراسی علت اصلی بروز جریان های تکفیری و تروریستی است گفت: برخی در غرب به خوبی می دانند که اسلام، آینده بشریت است.
تحریف‌ها و ضعف‌های بازی «انقلاب۱۹۷۹»/ بازی‌سازی‌ «شعاردادن» نیست
یک کارشناس بازی‌های رایانه‌ای درباره بازی «انقلاب۱۹۷۹» گفت: بهتر است دولت، مانع انتشار این بازی نشود چراکه این مساله، کاربران را نسبت به یک بازی ضعیف به لحاظ تکنیک و محتوا، کنجکاوتر می‌کند.
علی صابونچی ، مدیر موسسه فرهنگی آرماگدون
به جای حذف بازی‌های رایانه‌ای باید سیاست‌گذاری مناسب در این حوزه صورت گیرد تا تولیدات داخلی، قابل مقایسه و رقابت با بازی‌های خارجی شود.
مترجم قرآن به زبان مجارستانی از اسلام‌هراسی در اروپا می‌گوید
عبدالرحمان میحلفی گفت: در اروپا، درک واحدی از اسلام وجود ندارد. مسلمانان از جاهای مختلف آمده‌اند و در تفکر و معنویت متفاوت هستند.
آیا کشتار شیعیان نیجریه از پیش طراحی شده بود؟
به دنبال ناآرامی‌های نیجریه و بازداشت رهبر شیعیان این کشور، سخنگوی جنبش اسلامی نیجریه در مصاحبه‌ای جزئیات جدیدی از این حادثه را افشا کرده است.
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین دکتر سیدهاشم موسوی، رئیس کالج بین‌المللی المصطفی(ص) در فیلیپین
یکی از مهم‌ترین روش‌های مقابله با اسلام‌ستیزی ارائه چهره زیبای اسلام است؛ کاری که در نبردهای صدر اسلام توسط وجود مبارک پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) اتفاق می‌افتاد و پیش از هر جنگی، گروهی را برای اتمام حجت و معرفی زیبایی‌های اسلام به‌سوی دشمن می‌فرستادند.
نبرد اسلام ناب با چهار شاخه‌ اسلام آمریکایی
اسلام امریکایی به جنگ با اسلام واقعی می‌رود و به نوعی بعنوان بازوی دشمنان اسلام عمل می ‌کند. ظاهر کار هم جنگ میان دو فرقه یا دو مذهب از دین اسلام است. در رسانه های غربی این روزها می گویند جنگ شیعه و سنی یا جنگ مذهبی در حالی که واقعیت آن است که جنگ نیابتی اسلام آمریکایی با دنیای اسلام است.
۱۲۳