با توجه به انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا ، به نظر شما وضعیت اسلام هراسی در آمریکا چه می شود؟
بیشتر می شود
کمتر می شود
تفاوتی نمی کند
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
نوع مطلب :
تلاش های مدنی برای افزایش احساس امنیت مسلمانان در کانادا
در حالی که جرائم ناشی از تنفر علیه مسلمانان کانادا در حال افزایش است،یکی از گروه های جدید حقوق مدنی این کشور در «ادمونتون» مسلمانان را تشویق به ارائه گزارش های مربوط به این جرائم به مقامات این گروه کرده است.
دانشگاه توکیوی ژاپن اقدام به فروش آنلاین «شکلات های حلال» در این کشور کرده است.
شورای اسلامی مُد و طراحی امارات با ارائه آثار ۳۰ طراح در نخستین دوره نمایشگاه تخصصی مد اسلامی، نوآوری این طراحان را در حوزه پوشاک به نمایش خواهد گذاشت.
نمایشگاه سبک زندگی اسلامی لندن برنده جایزه سال شد
نمایشگاه سبک زندگی اسلامی لندن در ششمین جشن جوایز اسلامی بریتانیا، به عنوان برنامه سال انتخاب شد.
رهبران گروه «امت اسلام» (Nation of Islam) با پیشنهاد طرحی از شورای شهر بیرمنگام (Birmingham)، بزرگ ترین شهر ایالت آلاباما (Alabama) آمریکا خواستند تا علیه خشونت ها اقدام کند.
مجری مسلمان در شبکه تلویزیونی آمریکا
۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۶
بانوی محجبه آمریکایی عنوان خبرنگار تمام وقت در تلویزیون ملی آمریکا به کار گرفته شد .
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۳۲
نخستین مدرسه برای تدریس علوم و مضامین اسلامی در ایالت والونیا در بلژیک تاسیس می شود.
شهر کالیاری (Cagliari)، مرکز جزیره ساردنی (Sardinia) ایتالیا میزبان نشست حلال با هدف نحوه اخذ گواهی حلال جهت ورود محصولات این کشور به بازارهای عربی است.
انتشارات بریل (Brill) در شهر لایدن هلند، جلد سوم از مجموعه دو زبانه دائره‌المعارف اسلام را برای سال ۲۰۱۸ منتشر کرد.
برای نخستین بار در مراکش، نسخه‌هایی از قرآن کریم با فن‌آوری قلم گویا میان روشندلان و کم‌بینایان این کشور توزیع شد.
گزارشگر محجبه تلویزیون در ایلینوی آمریکا
شبکه تلویزیونی منطقه چهارگانه در شمال غرب ایالت ایلینوی و جنوب شرق ایالت آیووا برای نخستین بار از یک بانوی محجبه به عنوان گزارشگر استفاده کرد.
نمایشگاه «نامه هایی به پیامبر (ص)» در پایتخت کانادا برگزار می شود.
رشیده طلیب، عضو دموکرات مجلس نمایندگان ایالت میشیگان از تصمیم خود برای شرکت در انتخابات کنگره آمریکا گفت که در صورت پیروزی اولین نماینده زن مسلمان این ایالت در کنگره خواهد شد.
دانشگاه هومبولت در برلین متن قراردادی را به منظور برنامه‌ریزی برای تأسیس مؤسسه‌ای اسلامی تنظیم کرده است.
۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۳۷
پایگاه خبری « inyourarea» اخیرا فهرستی از رستوران‌های حلال در شهر ریدینگ (Reading) انگلیس تهیه کرده تا مسلمانان بتوانند برای تهیه غذای حلال مراجعه کنند.
جلسه تفسیر قرآن برای کودکان رده سنی 2 تا 6 سال در مرکز اسلامی شهر کلگری (Calgary) در جنوب استان آلبرتای کانادا برگزار می‌شود.
مساجد شهر بلک‌برن انگلیس نیز برای شرکت در کمپین روز درهای باز مساجد که به منظور شناخت بیشتر اسلام و مسلمانان برگزار خواهد شد، اعلام آمادگی کردند.
نمایشنامه «آشکار شده» نوشته یک زن مسلمان انگلیسی ـ پاکستانی برای بررسی نژادپرستی، دوستی و سنت‌های اسلامی پس از حادثه تروریستی یازده سپتامبر در دانشگاه ماساچوست آمریکا به نمایش درمی‌آید.
دانشکده‌ الهیات و مطالعات دینی دانشگاه خرونینگن (University of Groningen) هلند به یکی از متقاضیان مستعد جهت تکمیل دوره سه ساله دکتری در رشته الهیات و مطالعات اسلامی، بورس تحصیلی اعطا می‌کند.
۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۲۳
مرکز اسلامی امام علی(ع) استکهلم(پایتخت سوئد) فعالیت‌های قرآنی متنوعی را برای علاقمندان اجرا می‌کند که از آن جمله آموزش تلفنی و مجازی قرآن است.