تظاهرات گروه‌های نژادپرست علیه ساخت یک مسجد در استرالیا + تصاویر
تظاهرات گروه‌های نژادپرست علیه ساخت یک مسجد در استرالیا + تصاویر
گروه‌های معترض نژادپرست در استرالیا نسبت به ساخت مسجد در یکی از شهرهای این کشور تظاهرات کردند.
يکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۸
کد مطلب: 3877
به گزارش «آرماگدون» ، صد‌ها نفر از گروه‌های معترض نژادپرست افراطی «بازگرداندن استرالیا» روز گذشته نسبت به ساخت مسجد در یکی از شهرهای این کشور تظاهرات کردند.
تظاهرکنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی شعار سر دادند که اقلیت‌های استرالیا به دنبال تغییر هویت ملی ما هستند.
تظاهرکنندگان با ساخت مساجد، خرید غذای حلال و زدن برقع مخالف هستند.
شاهدان عینی گزارش دادند: گروهی از فعالان نژادپرست افراطی استرالیا که مخالف اشاعه اسلام هستند با جمعی از اعضای ائتلاف چپ گرا در شهر بندیگو در ایالت ویکتوریا درگیر شدند.
پلیس استرالیا چهار نفر از این افراد را دستگیر و پس از آن آزاد کرد. این تظاهرات در حالی اتفاق افتاده است که دولت استرالیا مدعی است در این قاره از جنس و نژادهای مختلف زندگی می‌کنند و نژادپرستان در این کشور جایی ندارند.

پلیس استرالیا حفاظت از مساجد ویکتوریا را برعهده می‌گیرد

مقامات پلیس ویکتوریا متعهد شده است امنیت را اطراف مساجد ارتقا دهد و از مساجد شهر حفاظت کند.
یک سخنگوی پلیس گفت: پلیس ویکتوریا از اعضای جامعه مسلمان می‌خواهد که کارهای روزمره خود را انجام دهند و مثل همیشه در مراسم نماز جماعت حضور به هم رساند. به طوری که تظاهرات هیچ خللی در زندگی آن‌ها ایجاد نکند.
براساس اظهارات این سخنگوی پلیس، افسران پلیس به دقت و از نزدیک تظاهرات را تحت نظر دارند تا هیچ خللی در آرامش شهر ایجاد نشود، هیچ قانونی نقص نشود و هیچ جرمی رخ ندهد، به خصوص جرایمی که تحت تأثیر تعصب یا‌نژاد پرستی شکل می‌گیرند.
«کوراندا سید» از شورای اسلامی ویکتوریا با اشاره به حضور پررنگ نیروی پلیس در اطراف مساجد گفت: نیروی آماده باش فعال در شهر نیز حضور دارند.
وی از اعضای جامعه اسلامی خواست مثل همیشه در مساجد حاضر شوند اما در صورتی که می‌خواهند فعالیت‌های عمومی داشته باشند پلیس را در جریان بگذارند.
این نخستین بار نیست که مسلمانان استرالیا با تهدیدهای اسلام هراسانه رو به رو می‌شوند. پیش از این نیز رویدادهای متفاوتی که ناشی از اسلام هراسی بود آرامش خاطر مسلمانان این کشور را برهم زده بود.
مسلمانان استرالیا بیش از ۲۰۰ سال است که در این کشور سکونت دارند. آن‌ها ۷/۱ درصد از جمعیت ۲۰ میلیونی را تشکیل می‌دهند.Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا