راه اندازی سایت «مسلمان» برای مقابله با اسلام هراسی در آمریکا
راه اندازی سایت «مسلمان» برای مقابله با اسلام هراسی در آمریکا
سایت «مسلمان» که برای مقابله با اسلام هراسی در آمریکا راه اندازی شده است فضایی با امنیت کامل برای مسلمانان این کشور به وجود آورده است.
سه شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۵
کد مطلب: 6941
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از « papermag»،در شرایط بیگانه هراسانه دنیای امروز هیچ چیزی مهم تر از جستجوی فضایی که احساس امنیت و درک متقابل به افراد بدهد وجود ندارد و این دقیقا همان هدفی است که سایت «مسلمان» که برای مسلمانان آمریکا و مقابله با اسلام هراسی در این کشور راه اندازی شده است دنبال می کند.
سایت «مسلمان» یک پایگاه اطلاع رسانی و یک بستر رسانه ای مناسب برای جوانان مسلمان به شمار می آید.
این سایت در فوریه سال ۲۰۱۹ میلادی از سوی «امیر الخطاطبه» که یادگیری روزنامه نگاری را از سال ۲۰۱۶ آغاز کرده بود راه اندازی شد.
در آن زمان او عمدتاً به مقوله های سرگرمی علاقه داشت اما پس از انتخاب «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهوری آمریکا در پاییز سال ۲۰۱۶ شروع به نوشتن مکرر درباره هویت مسلمانان کرد.
موج جدید تعصب ها که پس از روی کار آمدن ترامپ به وجود آمد مسئله عمیق تری را برای الخطاطبه آشکار کرد و آن اینکه بسیاری از اخبار درباره مسلمانان به دست خود مسلمانان منتشر نمی شود و به همین دلیل است که همواره چهره ای منفی از مسلمانان در اذهان عمومی آمریکایی ها ترسیم می شود.
الخطاطبه در این باره می گوید:من به این نتیجه رسیدم که هیچ گونه نشریه،پایگاه خبری و غیره برای مسلمانان برای اینکه در مورد این مسائل بحث کنند،وجود ندارد.
وی افزود:چرا ما مسلمانان نمی توانیم اخبار را پوشش دهیم؟ این سوالی است که همواره ذهن مرا به خود مشغول کرده بود تا به این نتیجه رسیدم که یک سایت ویژه مسلمانان راه اندازی کنم.
تیم «مسلمان» متشکل از بخشی برای اخبار زنان و یک خبرنامه هفتگی شامل روایت های خبری،آیات قرآن و یادداشت های مسلمانان است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان