آزار و اذیت اقلیت ها و مسلمانان می تواند منجر به متلاشی شدن هند شود
هشدار رئیس جمهوری پاکستان:
آزار و اذیت اقلیت ها و مسلمانان می تواند منجر به متلاشی شدن هند شود
رئیس جمهوری پاکستان هشدار داد که هند در صورت ادامه آزار و اذیت مسلمانان بر اساس ایدئولوژی هندوتوا که بر مبنای نژادپرستی و نفرت است دچار درگیری و ناآرامی خواهد شد.
شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۵
کد مطلب: 7085
به نقل از « thenews»، رئیس جمهوری پاکستان هشدار داد که هند در صورت ادامه آزار و اذیت مسلمانان بر اساس ایدئولوژی هندوتوا که بر مبنای نژادپرستی و نفرت است دچار درگیری و ناآرامی خواهد شد.
«عارف علوی» در کنفرانس بین المللی «نهادینه سازی هندوتوا در هند: یک چشم انداز امنیتی منطقه ای» گفت که آینده صلح در هند تا حد زیادی به رفتاری که با اقلیت های به ویژه مسلمانان در این کشور می شود، بستگی دارد.
در این کنفرانس که به همت دپارتمان روابط بین الملل دانشگاه دفاع ملی برگزار شد ، روشنفکران از چین ، ایران ، آلمان ،آمریکا و پاکستان گرد هم آمدند تا در مورد ظهور جهانی اسلام هراسی با دیدگاه محلی افراط گرایی هندوتوا گفتگو کنند.
رئیس جمهوری پاکستان گفت که اگر هند جلوی نسل كشی و آزار و اذیت اقلیت ها را نگیرد به راحتی می تواند متلاشی شود.
علوی تاکید کرد که ایدئولوژی هندوتوا تحت حمایت حزب «نارندرا مودی» نخست وزیر هند ترویج می شود که باعث ایجاد خشونت و ناآرامی در جامعه هند شده است.
وی افزود: وحشیگری علیه مسلمانان و پاکسازی قومی آنها در جامو و کشمیر اشغال شده به صورت غیرقانونی از سوی هند مظهر عملی سیاست های هندوتوا است.
رئیس جمهوری پاکستان تصریح کرد که قانون شهروندی در هند منعکس کننده ذهنیت مغرضانه هندوتوا است که هدف آن تغییر بافت جمعیتی با کم کردن جمعیت مسلمان است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان