مقابله پاکستان با اسلام هراسی
مقابله پاکستان با اسلام هراسی
پاکستان از آغاز فعالیت پارلمانی اسلام آباد برای مبارزه با اسلام هراسی خبر داد.
جمعه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۳
کد مطلب: 7052
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از سایت خبری "رادیو پاکستان"، رئیس پارلمان ملی پاکستان بر اهمیت نقش مجالس ملی کشور‌های اسلامی در مقابله با چالش‌های پیش روی جهان اسلام از جمله پدیده شوم اسلام هراسی تاکید کرد. "اسد قیصر" رئیس مجلس ملی پاکستان در دیدار با "چودهری محمد سرور" فرماندار ایالت پنجاب پاکستان از آغاز فعالیت پارلمانی اسلام آباد برای مبارزه با اسلام هراسی خبر داد.
وی افزود: هرگونه اقدام موهن به مقدسات اسلامی از جمله اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) و جریجه دار کردن احساسات صد‌ها میلیون مسلمان به بهانه آزادی بیان غیر قابل قبول است. اسد قیصر با تاکید بر اهمیت نقش مجالس ملی کشور‌های اسلامی برای توقف این معضل شوم در جوامع غربی گفت: پارلمان ملی پاکستان فعالیت خود را در زمینه رایزنی با نمایندگان مسلمان در پارلمان‌های اروپایی و آمریکای شمالی به منظور برجسته سازی این معضل در مجالس ملی کشور‌های غربی آغاز کرده است.
رئیس پارلمان ملی پاکستان همچنین از طرح نوشتن نامه به تمام روسای مجالس ملی کشور‌های دنیا با موضوع "اسلام هراسی" خبر داد و گفت: در این نامه از تمامی مسئولان و روسای مجالس ملی کشور‌های اروپایی و غربی برای بررسی پدیده اسلام هراسی در جوامع غربی و راهکار‌های توقف آن درخواست می‌شود. گفتنی است؛ در پی اعتراض شدید یکی از گروه‌های مذهبی پاکستان موسوم به "تحریک لبیک" به تداوم اقدامات ناشی از پدیده شوم اسلام هراسی در جوامع غربی به ویژه در کشور فرانسه، دولت پاکستان قطعنامه‌ای در مورد اخراج سفیر فرانسه از اسلام آباد و کاهش روابط دیپلماتیک با پاریس را به پارلمان ملی این کشور ارائه کرده است.
در پی خشونت ناشی از تظاهرات گروه "تحریک لبیک"، بیش از ۵۸۰ نفر از جمله نیرو‌های پلیس زخمی شده و ۳۰ خودرو نیز کاملاً آسیب دیدند. به دنبال خشونت این گروه، مسدود کردن خیابان‌ها، جاده‌ها و وارد آوردن خسارت شدید به املاک دولتی و عمومی، وزارت کشور پاکستان با تصویب کابینه و موافقت نخست وزیر، این گروه را به فهرست گروه‌های غیر قانونی و ممنوع الفعالیت اضافه کرد. گفتنی است پیش از این، گروه «تحریک لبیک» پاکستان در اعتراض به دستگیری رئیس این حزب و عدم اخراج سفیر فرانسه توسط دولت اسلام آباد، دست به برپایی تظاهرات گسترده زد، که این اعتراضات با خشونت زیاد همراه بود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما