مواجهه اکثریت مسلمانان آمریکا با اسلام‌هراسی
مواجهه اکثریت مسلمانان آمریکا با اسلام‌هراسی
تحقیقات یک دانشگاه معتبر آمریکایی نشان می‌دهد، از هر سه مسلمان ساکن آمریکا، دو نفر از آن‌ها با اسلام‌هراسی مواجه شده‌اند.
پنجشنبه ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۲
کد مطلب: 7116
به گزارش «آرماگدون» ، نتایج یک تحقیق جدید در آمریکا نشان می‌دهد بیش از نیمی از مسلمانان در این کشور دستکم یک بار در زندگی خود، با اسلام‌هراسی مواجه می‌شوند.
به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، تحقیقات دانشگاه «برکلی» ایالت کالیفرنیا حاکی از این است که ۶۷.۵ درصد از مسلمانان در آمریکا مواجه با اسلام هراسی را گزارش کرده کرده‌اند.
بر اساس این تحقیقات، ۷۶.۷ درصد از زنان مسلمان آمریکا و ۵۸.۶ درصد از مردان مسلمان آمریکا دستکم یک بار با این مسئله مواجه شده‌اند.
علاوه بر این، ۹۳.۷ درصد از مسلمانان آمریکا گفته‌اند، اقدامات ناشی از اسلام‌هراسی علیه آن‌ها، بر سلامت روحی و روانی آن‌ها تأثیر منفی داشته است.
از بین مسلمانان آمریکایی که در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته‌اند، ۳۳ درصد گفته‌اند برای ابراز عقاید دینی خود آزادی نداشته و گاهی مجبور شده‌اند هویت مذهبی خود را مخفی نگه‌دارند.
حدود ۴۵ درصد از مسلمانان آمریکا که از بیم مواجهه با اسلام‌هراسی و بازخورد منفی جامعه هویت دینی خود را آشکار نمی‌کنند، بین ۱۸ تا ۲۹ سال سن دارند.
در گزارشی منتشر شده از این تحقیق آمده است: «این بررسی دو دهه بعد از حملات یازده سپتامبر رخ داده است که به افزایش جرایم ناشی از نفرت، اتخاذ سیاست‌هایی علیه مسلمانان از سوی دولت منجر شد و بینشی درخصوص این تجربیات، واقعیت زندگی و تأثیرات روان شناختی اسلام هراسی بر میلیون‌ها فرد ساکن آمریکا را فراهم می‌کند».
۱۱۲۳ آمریکایی مسلمان این تحقیق مشارکت داشته‌اند که تقریباً نیمی از آنان را مردان و نیمی دیگر را زنان تشکیل داده‌اند. شرکت‌کنندگان در این تحقیق، در آمریکا کار و/یا زندگی می‌کنند و برخی دارای شهروندی آمریکا و برخی دیگر فاقد آن بوده‌اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : بولتن نیوز