کمبود شدید نسخه‌های انگلیسی قرآن‌ در زیمبابوه
کمبود شدید نسخه‌های انگلیسی قرآن‌ در زیمبابوه
«محمد أسلم»، مفتی کشور زیمبابوه تصریح کرد: این کشور با داشتن ۴۰۰ هزار مسلمانان، از کمبود شدید نسخه‌های ترجمه قرآن‌ به زبان انگلیسی رنج می‌برد.
دوشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۳
کد مطلب: 4902
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از شبکه فرهنگی «الألوکة»، محمد أسلم، مفتی کشور زیمبابوه و مدیر مدرسه اسلامی شهر «هراره»، پایتخت این کشور تأکید کرد: جمعیت مسلمانان زیمبابوه هم‌اکنون به ۴۰۰ هزار نفر می‌رسد و این کشور حدود ۳۵۰ مسجد دارد، اما برای اغلب مسلمانان این کشور نسخه‌های قرآن کریم وجود ندارد.
وی افزود: کمبود شدید نسخه‌های قرآن کریم اغلب اوقات بر مسلمانانی که به قرآن کریم دسترسی پیدا نمی‌کنند، تأثیر منفی می‌گذارد.
محمد أسلم اضافه کرد: بیش از ۸۰ درصد مسلمانان زیمبابوه زیر خط فقر هستند و اغلب آن‌ها در عین تمسک و پایبندی به دین خود در زمین‌های کشاورزی کار می‌کنند، اما با سختی‌هایی از جمله نبود نسخه‌های قرآن‌ با ترجمه انگلیسی مواجه هستند.
مفتی زیمبابوه اظهار داشت: مسلمانان این کشور گاهی برای تلاوت قرآن کریم مجبور می‌شوند که حداقل مسافت ۱۰ کیلومتری را با پای پیاده طی کنند تا به نزدیکترین مسجد برسند، البته اگر قرآنی در این مساجد وجود داشته باشد.
در همین راستا، مرکز فرهنگی اسلامی زیمبابوه نیز، سوم شهریورماه جاری درخواستی رسمی را به مرکز اسلامی تبلیغات بحرین ارسال کرد و ارسال مجموعه‌ای از نسخه‌های قرآن‌ کریم با ترجمه انگلیسی برای مسلمانان این کشور را خواستار شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا