مصاحبه تلفنی پرس تی‌وی با استفان لندمن، مولف و تحلیلگر امریکایی
مصاحبه تلفنی پرس تی‌وی با استفان لندمن، مولف و تحلیلگر امریکایی
 
موج اسلام هراسی و حملات علیه مسلمانان در امریکا پس از 11 سپتامبر
يک مولف امريکايي بهپرس تي‌وي گفته است، پس از يازدهم سپتامبر، اسلام‌هراسي و حمله‌ها عليه مسلمانان در امريکا افزايش يافته است.
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۴:۱۰
کد مطلب: 913
استفان لندمن، نويسنده و تحليل‌گر امريکايي در گفت وگوي تلفني با بخش امريکاي شبکه پرس تي‌وي در پاسخ به پرسشي درباره دليل افزايش حمله‌ها عليه جوامع اسلامي در امريکا گفت، پس از حمله‌هاي يازدهم سپتامبر مسلمانان به هدف و «دشمن شماره يک» تبديل شده‌اند.
استفان لندمن يادآور شد: «نژاد پرستي افراطي در امريکا وجود دارد که سياه‌پوستان، لاتين‌تبارها و مسلمانان را هدف قرار مي‌دهد. هدف قرار دادن مسلمانان نيز ريشه‌اي ديرينه دارد.»
لندمن در عين حال يادآورشد، افزايش اسلام هراسي در امريکا ربطي به مذهب ندارد بلکه اين مساله با اين تفکر پيوند دارد که امريکا براي توجيه سياست امپرياليستي‌اش، نياز به دشمن دارد.
اين مولف امريکايي افزود، مقام‌هاي امريکا در تمامي سطوح دولتي، فدرال و محلي، همگي ادامه اين روند را خواستارند تا مردم را در نگراني شديد نگاه ‌دارند و بدين ترتيب بتوانند هر آن‌چه را که مي‌خواهند، انجام دهند.»
گروه‌ي خرابکار بامداد يک‌شنبه مسجد اعظم «اوکلاهاما سيتي» را هدف گلوله توپ‌هاي رنگي قرار دادند. خراب‌کاران قبل از بازداشت متواري شدند.
اين درحالي است که پليس تصاويري از اين حادثه را که با دوربين‌هاي مداربسته ضبط شده‌اند در اختيار دارد.
شوراي روابط اسلامي - امريکايي به تازگي در پي اقدامات خرابکارانه در مسجدي در رودآيلند، آتش‌سوزي مشکوک در مسجدي در جوپلين ايالت ميسوري و تيراندازي به معبد سيک‌ها در ايالت ويسکانسين، مساجد را به اتخاذ تدابير احتياطي فراخوانده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : پرس تی وی