بدرفتاری سیستم اجتماعی سوئد با کودکان مسلمان
بدرفتاری سیستم اجتماعی سوئد با کودکان مسلمان
بسیاری از خانواده‌های مسلمان سوئدی اعلام می‌کنند که سیستم اجتماعی این کشور با کودکان مسلمان بدرفتاری کرده و اقدام به ربودن آنها می‌کند.
چهارشنبه ۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷
کد مطلب: 7172
به گزارش «آرماگدون» ، بسیاری از خانواده‌های مسلمان سوئدی پس از چندین ماه اعتراض، همچنان اعلام می‌کنند که سیستم اجتماعی این کشور با کودکان مسلمان بدرفتاری کرده و حتی آنها را بدون اطلاع خانواده هایشان، از مدرسه یا خانه می‌رباید.
به گفته اعضای این خانواده‌ها، دولت به کارکنان خدمات اجتماعی این اختیار را می‌دهد تا با کمک پلیس، کودکان را به زور از والدین خود دور کنند و بدون اطلاع والدین، آنها را از خانه یا مدرسه با خود ببرند.
براساس گزارش ینی شفق، کودکان ربوده شده به طور مستقیم به خانه های مخفی برای بازجویی، پرورشگاه ها یا مکانی برای حفاظت و حبس منتقل می شوند بدون آنکه والدینشان اطلاع داشته باشند.
این در حالی است که مقامات سوئدی، اتهامات مربوط به آدم‌ربایی را رد کرده و عنوان کرده‌اند که خدمات اجتماعی این کشور همیشه ایمنی و رفاه کودکان را در اولویت قرار داده است.
به اعتقاد بسیاری، کودکان مسلمان در سوئد درگیر نژاد پرستی گسترده شده و وارد تجارت بزرگی می‌شوند که آنها را از مادرانشان گرفته و برای سوئد بسیار پر سود است طوری که پرورشگاه ها پول بسیار زیادی را به سیستم اجتماعی کشور برای در اختیار داشتن هر کودک می دهند و هر خانواده‌ای هم که یک کودک پرورشگاهی را به فرزندی بپذیرد ماهانه ۲۵ هزار دلار کمک دولتی دریافت می کند بدون آنکه مالیاتی پرداخت کند.
این در حالی است که طی روزهای گذشته ناآرامی‌های گسترده‌ای در شهرهای مختلف سوئد از سوی گروه‌های راست افراطی آغاز شده است. ماجرا از آنجا آغاز شد که «راسموس پالودن»، رهبر حزب راست‌گرای افراطی دانمارک در یکی از محله‌های شهرهای جنوبی سوئد که اکثریت جمعیت آن‌ را مسلمانان تشکیل می‌دهند، قرآن مجید را به آتش کشید. این اقدام با اعتراض گسترده مسلمانان رو به رو شده است.
پالودن که یک وکیل دانمارکی است و تابعیت سوئد را نیز دارد در سال ۲۰۱۷ حزب «استریم کورس» را راه‌اندازی کرد. وب‌سایت این حزب بر موضوع «مبارزه با مهاجرت و اسلام ستیزی» تاکید ویژه‌ای دارد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تسنیم