مولوی عبدالحمید اسماعیلزاهی ، روحانی برجسته سنی ایرانی
مولوی عبدالحمید اسماعیلزاهی ، روحانی برجسته سنی ایرانی
 
روحانی برجسته سنی
شورشیان سوریه اسلام‌هراسی اشاعه می‌دهند
یکی از روحانیون برجسته سنی ایران به پرس تی‌وی گفته است که شبه‌نظامیان تکفیری مورد حمایت خارج که در داخل سوریه فعالیت می‌کنند، اسلام‌هراسی را در سرتاسر جهان اشاعه می‌دهند.
جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۵:۵۶
کد مطلب: 1972
به گزارش «آرماگدون» ، مولوی عبدالحمید اسماعیلزاهی در گفت‌وگو با شبکه پرس تی‌وی شبه‌نظامیانی را که علیه دولت بشارالاسد در سوریه می‌جنگند را «منحرفان افراطی» توصیف کرد.
وی اظهار داشت، «با متوسل شدن به خشونت و افراطی‌گری، شورشیان تکفیری نه تنها تخم نفرت را در میان مسلمانان می‌پراکنند بلکه، غیرمسلمانان را نیز بر علیه اسلام می‌گردانند.»
این روحانی برجسته سنی گفت که این گروه‌ها با تقسیم‌بندی دیگران به مردم بی‌ایمان به دنبال انحصاری کردن اسلام هستند.»
اسماعیلزاهی در ادامه از گروه‌های تکفیری خواست تا به منطق و آموزه‌های راستین اسلام روی آورند و از خشونت و افراطی‌گری دست بردارند.
بر اساس اين بررسي که با استفاده از برآوردهاي اطلاعاتي و مصاحبه با شبه‌نظاميان انجام شده است، از آغاز ناآرامي‌ها در سوريه، شبه‌نظاميان به حدود ۱۰۰ شاخه وابسته تقسيم شده‌اند.
در اين ميان، ۱۰ هزار شورشي فعال در سويه که بيشتر آن‌ها خارجي هستند، براي گروه وابسته به القاعده از جمله جبهه النصره و ديگر گروه‌هاي شورشي مبارزه مي‌کنند.
سوريه از مارس ۲۰۱۱ ميلادي، صحنه درگيري‌هاي مرگبار است. بنابر گزارش‌ها، قدرت‌هاي غربي و متحدان منطقه‌اي آنان به ويژه قطر، عربستان سعودي و ترکيه از شبه‌نظاميان معارض دولت در سوريه حمايت مي‌کنند.
بر اساس گزارش سازمان ملل تا کنون بيش از ۱۰۰ هزار نفر در ناآرامي‌هاي سوريه جان خود را از دست داده‌و بيش از ۷ ميليون و ۸۰۰ هزار نفر نيز بي‌خانمان شده‌اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : پرس تی وی