دعوت مسلمانان آمریکا به آرامش در آستانه برگزاری تظاهرات علیه مساجد
دعوت مسلمانان آمریکا به آرامش در آستانه برگزاری تظاهرات علیه مساجد
جمعیت اسلامی اسلامی شمال آمریکا (ISNA) با صدور بیانیه‌ای در آستانه برگزاری تظاهرات ضداسلامی علیه مساجد، توصیه‌های لازم را برای اقلیت مسلمان این کشور صادر کرد.
جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۸
کد مطلب: 3871
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «On Islam»، گروهی از افراط‌گرایان اسلام‌ستیز در آمریکا با انتشار فراخوانی در شبکه‌های اجتماعی خواستار برگزاری تظاهرات در مقابل مساجد سراسر آمریکا و سایر کشورهای جهان شده‌اند.
بنابر گزارش‌های منتشرشده از سوی رسانه‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی نظارت بر احساسات ضداسلامی، این تظاهرات قرار است روزهای ۱۷ و ۱۸ مهرماه برگزار شود.
این تظاهرات ضداسلامی با عنوان «تظاهرات جهانی برای انسانیت» در بیش از ۲۰ شهر آمریکا برگزار می‌شود.
سازمان‌دهندگان این تظاهرات‌ها اعلام کرده‌اند که شرکت‌کنندگان بنابر قانون آزادی حمل سلاح، ممکن است مسلح باشند و اهانت به مقدسات اسلامی نیز ممکن است اتفاق بیفتد.
جمعیت اسلامی شمال آمریکا با هشدار نسبت به اینکه تظاهرات‌کنندگان ممکن است مسلح باشند و از شعارهای توهین‌آمیز و تحریک برانگیز استفاده کنند، از مسلمانان خواست که با رفتار و گفتار مثبت به آنان پاسخ دهند.
این تظاهرات‌های مسلحانه در مقابل مساجد، اماکن پرتردد اسلامی و ساختمان‌های دولتی برگزار می‌شود.
شعار این گروه و سری تظاهرات‌های آن‌ها در آمریکا و برخی دیگر از کشورها «جهان به اسلام نه می‌گوید» است.
شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی، بزرگترین سازمان حقوق بشری و حمایت از مسلمانان آمریکا، نیز نگران از عواقب چنین برنامه‌ای برای مسلمانان، از رهبران جمعیت‌های اسلامی سراسر آمریکا خواست تا اقدامات امنیتی لازم برای مواجهه این تجمعات برنامه‌ریزی شده را در نظر بگیرند.
این شورا همچنین کتابچه راهنمایی را برای انجام اقدامات امنیتی لازم تهیه و به صورت آنلاین در اختیار مسلمانان قرار داده است.
در این راهنما، از رهبران مسلمان خواسته شده که ضمن تماس با پلیس و اطلاع‌رسانی در مورد این مسئله، خواستار پوشش امنیتی برای مساجد در روزهای جمعه و شنبه آتی شوند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : On Islam