تأکید سیاستمدار ایرلندی بر لزوم احترام به اقلیت مسلمانان
تأکید سیاستمدار ایرلندی بر لزوم احترام به اقلیت مسلمانان
جیم شانون، سیاستمدار و عضو حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلند شمالی با تأکید بر اهمیت شناخت و احترام به اقلیت‌های دینی گفت: من به همان اندازه عضو این جامعه هستم که یک شهروند مسلمان عضو آن است.
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۴۶
کد مطلب: 6319
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری Belfast Telegraph؛ شانون پس از شرکت در یک گردهمایی بین ادیان در شهر «اوما» که با هدف شناخت بیشتر اقلیت‌های دینی برگزار شد، درباره لزوم حمایت از اقلیت‌های دینی از جمله مسلمانان سخن گفت.
وی همچنین با ابراز ناراحتی از فعالیت‌های گروه‌های تندرو به ویژه گروه «بریتانیا اول» در ایرلند شمالی، گفت: هنگامی‌که می‌شنوم این گروه تلاش دارد تا در اینجا پایگاهی ایجاد کند، احساس یأس می‌کنم.
شانون افزود: در زادگاهم، شهر نیوتناردز، مسجدی وجود دارد و مسلمانان سال‌ها است در آنجا زندگی می‌کنند، کسب و کار و خانواده دارند. آن‌ها به همان اندازه به آن شهر تعلق دارند که من تعلق دارم.
وی گفت: گاهی اتفاقاتی علیه مسلمانان می‌افتد و این اقلیت دینی نسبت به آینده خود احساس امنیت نمی‌کنند که ناراحت کننده است. آینده ما باید آینده‌ای مشترک باشد.
گردهمایی بزرگ بین‌ادیان در شهر« اوما » و به همت انجمن مسلمانان ایرلند با هدف توسعه شناخت و تعامل میان پیروان ادیان مختلف برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا