جشنواره سینمایی «کن» از مارادونا تا اسلام هراسی
جشنواره سینمایی «کن» از مارادونا تا اسلام هراسی
هفتاد و دومین دوره جشنواره سینمایی «کن» با فیلم های متنوعی از مارادونا تا اسلام هراسی و مهندسی ژنتیک از امروز آغاز می شود.
سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۵
کد مطلب: 6733
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از إرم نیوز، ساعاتی دیگر دوستداران سینما، صنعتگران سینمایی و ستاره های آن در یکی از مهمترین جشنوارهای معتبر دنیا موسوم به جشنواره سینمایی «کن» گردهم می آیند. این جشنواره از امروز(سه شنبه ۲۴ اردیبهشت مطابق با ۱۴ می) آغاز و تا شنبه چهارم خرداد مطابق با ۲۵ می ادامه خواهد داشت.

نگاه ها امروز برای برگزاری این رویداد استثنایی سینمایی به ساحل ریویرای فرانسه کشیده می شود تا هفتاد و دومین دوره این جشنواره را در شهر کوچک کن در جنوب فرانسه برگزار کند و میزبان چهره های جهانی سینمایی باشد.

تنوع موضوعات فیلم های این دوره جشنواره بسیار است، به طوری که موضوعات فیلم ها حول محور سیاست، اقتصاد، ورزش، جهان جرم و جنایت، اسلام هراسی، تاریخ و زندگی مشاهیر، مسایل آب و هوایی، مهاجرت و درگیری و حتی موضوعات تخیلی درجریان است.

«تری فریمو» مدیر این جشنواره پیش از این در گفتگوی مطبوعاتی گفته بود که ۲۱ فهرست برای کسب جایزه «نخل طلا» در این جشنواره رقابت می کند. در این جشنواره فیلم ها و کارگردان هایی را می بینیم که برای نخستین بار حضور دارند.

وی همچنین گفته است که تنوع شدید موضوعاتی در فیلم ها از ویژگی های مهم این دوره از جشنواره کن است.

انتظار می رود که این جشنواره فعالیت خود را با نمایش فیلم زامبی «مردگان نمی‌میرند» (The Dead Don't Die) به کارگردانی «جیم جارموش» آغاز می کند، این فیلم یکی از چهار فیلم آمریکایی است که قرار است در بخش مسابقه اصلی کن به نمایش درآید.

در جشنواره همچنین امسال همچنین فیلم مستندی از زندگی «مارادونا» فوتبالیست مشهور آرژانتینی به نمایش در می آید که محور توجه تماشاچیان کن خواهد بود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان