هشتگ مسلمانان آمریکا علیه توئیت ترامپ
هشتگ مسلمانان آمریکا علیه توئیت ترامپ
توئیت اخیر ترامپ درباره مسلمانان، بازتاب زیادی میان فعالان رسانه‌های اجتماعی داشته، مسلمانان این توئیت را نژادپرستانه دانسته و در پاسخ به آن، کمپینی به راه انداخته‌اند.
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۶
کد مطلب: 6634
به گزارش «آرماگدون» ، مسلمانان، توئیت تازه ترامپ که در آن ادعا کرده تعدادی جانماز در مرز مکزیک پیدا شده را نمونه‌ای از اسلام‌هراسی و نژاد‌پرستی تلقی کرده‌اند.
این امر موجب به راه افتادن موجی از انتقادهای مسلمانان آمریکا شده و آنها کمپینی را با عنوان «جانماز من» در دفاع از هویت خود به راه انداخته‌اند.
«احمد رحاب» مدیر شورای روابط آمریکایی اسلامی شعبه شیکاگو، که کمپین جانماز من را با هشتگ #myPrayerRug راه‌اندازی کرده، در توئیتی خطاب به ترامپ نوشت: برای تو جانماز، چیزی مثل یک اسلحه یا یک کیسه کوکائین است؛ این یعنی «مسلمان بودن» از دیدگاه تو معادل مجرم بودن است.
فعالان رسانه‌های اجتماعی، توئیت ترامپ را حمله‌ای نژادپرستانه به مهاجران و مسلمانان قلمداد کرده‌اند. یکی از کاربران مسلمان در توئیتی نوشت: توئیت ترامپ این نکته را به من یادآوری کرد که من این توفیق را دارم که هر روز مانند موسی (ع)، عیسی(ع) و محمد(ص)، در برابر خالق زمین و آسمان سجده کنم و اینکه دنیا زودگذر است و سلطنت از آن خداست.
روز جمعه رییس جمهور آمریکا در توییتر از پیدا شدن جانماز مسلمانان در مرز آمریکا و مکزیک خبر داد که وانمود کند مسلمانان در حال ورود غیرقانونی به آمریکا از مرز مکزیک هستند. برخی معتقدند او بار دیگر با یک ادعای بدون سند، برای حمله به مسلمانان و تروریست جلوه دادن آنها استفاده کرده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : aboutislam.net