حذف نمازخانه دانشجویان مسلمان در دانشگاه انگلیس
حذف نمازخانه دانشجویان مسلمان در دانشگاه انگلیس
دانشگاه «ایست انگلیا» در انگلیس در روزهای آغازین ماه مبارک رمضان به بهانه کمبود فضا برای برگزاری امتحانات، تنها نمازخانه این دانشگاه را برای دانشجویان مسلمان حذف کرد.
شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۱
کد مطلب: 5662
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «ایندپندنت»، دانشجویان مسلمان این دانشگاه روز جمعه، ۲۹ اردیبهشت با برگزاری نماز جمعه در فضای باز میدان دانشگاه اعتراض خود را نسبت به این اقدام اعلام کردند.
سخنگوی جامعه اسلامی انگلیس در این باره گفت:‌ دانشجویان مسلمان از شرایطی که دانشگاه پیش آورده، بسیار شگفت‌زده و وحشت‌زده هستند زیرا تنها مکان برگزاری برای نماز آن هم در ماه رمضان بسته شده است.
وی گفت: مسئولان دانشگاه بدون مشاوره و هماهنگی با دانشجویان مسلمان این تصمیم را عملی کردند.
چندین سال است دانشجویان مسلمان به‌خاطر برگزاری نماز در این نمازخانه با سخنرانی‌های تهدیدآمیز مواجه هستند و تنها با ارائه کارت دانشجویی می‌توانستند وارد نمازخانه شوند.
در این سال‌ها دانشجویان مسلمان بارها به خاطر کوچک بودن این نمازخانه برای حدود ششصد دانشجوی مسلمان اعتراض کرده بودند.
مشاور عالی دانشگاه در بیانیه‌ای اعلام کرد علاوه بر کمبود فضا برای برگزاری امتحانات پایان ترم و به دلیل احداث کتابخانه عمومی در کنار این نمازخانه و رعایت مسایل ایمنی در مدت احداث، این نمازخانه تا آغاز سال تحصیلی جدید بسته خواهد بود و در این مدت دانشجویان مسلمان می‌توانند بعد از پایان فصل امتحانات از سالن اصلی دانشگاه برای برگزاری نماز جمعه استفاده کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا