آزار و اذیت دانش‌آموزان مسلمان در مدارس آمریکا
آزار و اذیت دانش‌آموزان مسلمان در مدارس آمریکا
شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی(CAIR) با انتشار گزارشی از فراوانی تعداد دانش‌آموزان مسلمانی که در مدارس آمریکا از سوی همکلاسی‌ها، معلمان و مسئولان مدرسه مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند، خبر داد.
شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۲
کد مطلب: 2160
به گزارش «آرماگدون» ، شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی در این گزارش، نتایج آخرین مطالعات خود از وضعیت دانش‌آموزان مسلمان در مدارس ایالت کالیفرنیا در غرب آمریکا را ارائه کرد.
این گزارش با عنوان «رشد در ایمان: تجارب جوانان مسلمان کالیفرنیا از قلدری، آزار و اذیت و عدم تطابق دینی در مدارس» بر اساس نظرسنجی به عمل آمده از حدود ۵۰۰ دانش‌آموز مسلمان ۱۱ تا ۱۸ ساله کالیفرنیایی، ارائه شد.
در این نظرسنجی از دانش‌آموزان مسلمان در مورد روابطشان با همکلاسی‌ها و معلمان و همچنین میزان تمایل آن‌ها به شرکت‌ در بحث‌های مربوط به اسلام و مسلمانان سوال شد.
نتایج این بررسی نشان دادن که از هر ۵ دانش‌آموز دختر مسلمان، یک نفر به خاطر استفاده از حجاب اسلامی مورد تمسخر و آزار و اذیت قرار می‌گیرند.
شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی عنوان کردند که از سوی همکلاسی‌ها و معلمان خود با سؤالاتی مانند «آیا شما تروریست هستید؟» و «آیا در حمام هم روسری سر می‌کنید؟» مواجه می‌شوند و به همین دلیل ترجیح می‌دهند که در کلاس صحبت نکنند.
در این نظرسنجی مشخص شد که بیشتر آزار و اذیت‌هایی که علیه دانش‌آموزان مسلمان صورت می‌گیرد، از سوی معلمان و مسئولان مدرسه انجام می‌شود.
شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی اعلام کرد که هدف از ارائه این گزارش که برای اولین بار انجام گرفته است، فراهم آوردن ابزاری آموزشی برای معلمان و دانش‌آموزان آمریکایی به منظور شناخت مشکلات دانش‌آموزان مسلمان و جلوگیری از وارد آمدن فشارهای روانی بر آنان است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا