طرح انتصاب نماینده ویژه مبارزه با اسلام هراسی در دولت آمریکا
طرح انتصاب نماینده ویژه مبارزه با اسلام هراسی در دولت آمریکا
ائتلافی از سازمان های اسلامی در آمریکا از جو بایدن،رئیس جمهوری این کشور درخواست کردند تا نماینده ویژه ای را برای نظارت و مبارزه با اسلام هراسی که در ایالات متحده در حال افزایش است،منصوب کند.
پنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب: 7057
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «urdupoint»، ائتلاف سازمان های اسلامی در آمریکا از جو بایدن،رئیس جمهوری این کشور درخواست کرد تا نماینده ویژه ای را برای نظارت و مبارزه با اسلام هراسی که در ایالات متحده در حال افزایش است،منصوب کند.
شورای سازمان های اسلامی آمریکادر نامه ای به بایدن نوشت: چنین نماینده ای ای در وزارت امور خارجه می تواند به مقابله با اسلام هراسی که سومین گروه بزرگ مذهبی کشور را تحت تأثیر قرار می دهد کمک کند. این نماینده می تواند از تلاش ها علیه جنایات ناشی از نفرت علیه مسلمانان در مواردی که مسلمانان از حقوق اساسی محروم هستند حمایت کند.
کاخ سفید هنور به سوالات در مورد اینکه آیا دولت نماینده خاصی برای مبارزه با اسلام هراسی منصوب می کند یا نه، پاسخ نداده است.
در همین راستا ، روزنامه «یو اس آ تودی» اظهارات بایدن در محکومیت خشونت علیه مسلمانان آمریکایی در آغاز ماه مبارک رمضان را برجسته کرد.
وی گفته بود: مسلمانان آمریکایی همچنان مورد آزار و اذیت ، تعصب و جنایات ناشی از نفرت قرار می گیرند. این تعصب و این حملات اشتباه است. آنها غیر قابل قبول هستند و باید متوقف شوند و دولت من برای محافظت از حقوق همه مردم به طور خستگی ناپذیر کار خواهد کرد.
بابدن بلافاصله پس از دستیابی به قدرت ، دستورالعمل ۲۰۱۷ دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری سابق را که مانع از ورود اتباع هفت کشور با اکثریت مسلمان به آمریکا می شد را لغو کرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان