اعتراض مسلمانان هلند به اظهارات ضداسلامی «ویلدرز»
اعتراض مسلمانان هلند به اظهارات ضداسلامی «ویلدرز»
بنیاد مساجد و گروه‌های اسلامی روتردام اظهارات اخیر «گیرت ویلدرز»، سیاستمدار اسلام‌ستیز و رهبر حزب آزادی هلند علیه اسلام و قرآن را محکوم کرد.
سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۹
کد مطلب: 5392
به گزارش «آرماگدون» به نقل از پایگاه خبری «Express.co.uk»، ماریان ورتورن، مدیر اجرایی بنیاد مساجد و گروه‌های اسلامی روتردام گفت: غم‌انگیز است، او سال‌ها است که این حرف‌ها را می‌زند و برای جلب توجه آن را شدیدتر می‌کند.
وی افزود: حقیقت تکان‌دهنده این است که ما نسبت به این اظهارات بی‌تفاوت شده‌ایم. این اظهارات مغایر با ارزش‌های کشور است و بسیاری اعلام می‌کنند که این افراط‌گری‌ها را نمی‌خواهند.
ورتورن گفت: این کار قربانی کردن یک گروه به دلیل اعتقادات دینی آن‌ها، برای رسیدن به هدف است.
تنها حدود ۵ هفته به انتخابات پارلمانی هلند باقی مانده و ویلدرز با استفاده از فضای ضدمهاجرتی حاکم بر کشورهای اروپایی، ضمن تأکید دوباره بر مواضع اسلام‌ستیزانه و مهاجرستیزانه خود در صدد پیروزی در این انتخابات است.
سیاست‌های ضد اسلامی و ضد مهاجرتی گیرت ویلدرز به حزب او یعنی «حزب آزادی هلند» کمک کرده است تا طی ماه‌های اخیر به رتبه بالایی در جدول نظرسنجی‌ها برسد.
این سیاستمدار ۵۳ ساله، در تازه‌ترین اظهارات خود در یک گفت‌وگوی ۴۰ دقیقه‌ای در تلویزیون هلند، مساجد را با معابد نازی‌ها مقایسه کرد و گفت که در صورت پیروزی در انتخابات همه مساجد را تعطیل می‌کند.
وی همچنین با مقایسه قرآن کریم با کتاب «نبرد من» هیتلر، ادعا کرده که این کتاب مملو از خشونت است و در صورت پیروزی آن را ممنوع خواهد کرد.
انتخابات هلند ۲۵ اسفند‌ماه سال جاری (۱۵ مارس) برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark