انقلاب اسلامی ایران مقدمه "بیداری اسلامی" در جهان است
بیانیه معارضان بحرین در تبریک سالگرد انقلاب
انقلاب اسلامی ایران مقدمه "بیداری اسلامی" در جهان است
جنبش 14 فوریه بحرین انقلاب اسلامی را مقدمه‌ای برای بیداری اسلامی در جهان دانست و از نقش تاریخی و مدیریتی رهبر معظم انقلاب در اداره کشور تجلیل کرد.
جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۰۹
کد مطلب: 1323
به گزارش «آرماگدون» ، جنبش انقلابی ۱۴ فوریه در بحرین با صدور بیانیه‌ای سالروز ایام الله دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی را به رهبر انقلاب و ولی امر مسلمین و ملت قهرمان و بزرگ ایران تبریک گفت.
این بیانیه انقلاب اسلامی را مقدمه‌ای برای احیای بیداری اسلامی در جهان عرب و اسلام دانست و تاکید کرد که برکات این انقلاب در مقابله با استبداد و امپریالیسم و استکبار جهانی در تمام جهان منتشر شد.
انقلابیون بحرین بیداری اسلامی کنونی در جهان عرب و اسلام را مدیون انتفاضه ۱۵ خرداد در سال ۱۹۶۳ میلادی دانسته و تاکید کرد که این بیداری که از مساجد و نمازهای جمعه و جماعت برخاسته، تعدادی از رژیم های دیکتاتور را ساقط کرده است، به همین علت است که غرب و آمریکا به دنبال مصادره این انقلاب ها و بیداری اسلامی به نام خود هستند و می‌خواهند آن را از مسیر انقلاب اسلامی خود خارج کنند و در راستای پروژه های امپریالیستی قرار دهد.
این بیانیه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را مصادف با توقف توطئه های آمریکا و غرب و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن شامل ریاض و دوحه برای براندازی دولت بشار اسد و تغییر دادن آن به رژیمی وابسته دانسته و تاکید کرد که ایستادگی سیاسی و دیپلماتیک ایران در کنار سوریه توطئه‌های دشمن و تلاش‌ها برای تجزیه خاورمیانه در راستای معاهده سایکس-پیکو جدید را به شکست کشاند.
این بیانیه در ادامه خطاب به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، نقش تاریخی و مدیریتی ایشان در اداره نظام اسلامی در سایه اصل ولایت فقیه را ستود و تاکید کرد که ایران مثالی برجسته برای وحدت شیعه و سنی در برابر توطئه‌های دشمنان در ایجاد جنگ طایفه ای و مذهبی در کشور و تجزیه طلبی در ایران است.
جنبش ۱۴ فوریه از نقش ایران در مقابله با توطئه‌های دشمنان در جهان عرب و اسلام نیز قدردانی کرده و ابراز داشت که ایران در کنار ملت‌های عربی و اسلامی و بیداری اسلامی قرار دارد و از جهاد ملت لبنان و فلسطین با حمایت از حزب الله و مقاومت و گروه های مقاومت فلسطین حمایت کرده و در برابر خودکامگی های رژیم صهیونیستی ایستاده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس