واکنش نخست‌وزیر کانادا به هتک حرمت قرآن
واکنش نخست‌وزیر کانادا به هتک حرمت قرآن
در پی اقدام گروهی در دانشگاه «انتاریو» کانادا در پاره‌کردن نسخه‌ای از قرآن کریم، «جاستین ترودو»، نخست وزیر کانادا تعصب ضد اسلام را محکوم کرد.
يکشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷
کد مطلب: 5527
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری «الجزیره نت»، گروهی در کانادا در واکنش به تصمیم مدارس دولتی منطقه «پیل» این کشور مبنی بر اجازه اقامه نمازجمعه به دانش‌آموزان مسلمان، صفحاتی از قرآن کریم را پاره کردند.
در این حادثه که در دانشگاه «انتاریو» واقع در مرکز کانادا رخ داد، همچنین، حدود ۸۰ نفر اقدام به سردادن شعارهای ضداسلامی کردند.
در همین راستا، «جاستین ترودو»، نخست وزیر کانادا در واکنش به هتک حرمت قرآن در دانشگاه اونتاریو گفت: «باید با قاطعیت در مقابل تعصب بایستیم».
وی افزود: «دولت تلاش می‌کند تا به شهروندان کانادایی بفهماند که احترام به همسایگان راهی است که کشور کانادا اکنون نیاز دارد در مسیر آن حرکت کند».
جاستین ترودو در ادامه بر ضرورت احترام و کمک به دیگران تأکید کرد و گفت: «این مسئله در ترکیب ژنتیکی ما وجود دارد».
حادثه پاره‌کردن صفحاتی از قرآن کریم روز ۲۳ مارس(سوم فروردین‌ماه) در دانشگاه انتاریو واقع در مرکز کانادا و در اعتراض به اقامه نماز جمعه در مدارس دولتی منطقه «پیل» رخ داد و در این مراسم حدود ۸۰ نفر نیز شعارهای ضداسلامی سر دادند.
این حادثه در زمانی رخ داد که مجلس عوام کانادا نیز در روز جمعه، ۴ فروردین‌ماه، قانونی را تصویب کرد که به موجب آن «اسلام‌هراسی» و همه شکل‌های نژادپرستی و تبعیض مذهبی سازمان‌یافته در این کشور را محکوم و ممنوع اعلام کرد.
هیئت مدرسه‌ای منطقه پیل، منطقه‌ای آموزشی متشکل از ۲۳۰ مدرسه در منطقه پیل در انتاریوی کانادا است که به حدود ۱۵۵٬۰۰۰ دانش‌آموز از کودکستان تا پایه ۱۲ خدمات ارائه می‌دهد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا