تظاهرات مسلمانان انگلیس علیه اقدام موهن نشریه شارلی ابدو + تصاویر
تظاهرات مسلمانان انگلیس علیه اقدام موهن نشریه شارلی ابدو + تصاویر
حدود هزار نفر از مسلمانان انگلیس در نزدیکی دفتر نخست‌ وزیر انگلیس در اعتراض به تصاویر موهن نشریه شارلی ابدو تظاهرات کردند.
دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۱
کد مطلب: 3303
به گزارش «آرماگدون» ، شمار زیادی از مسلمانان و فعالان انگلیسی با تجمع در نزدیکی پارلمان و نخست وزیری انگلیس در لندن، به انتشار کاریکاتورهای موهن به پیامر گرامی اسلام(ص) اعتراض کردند.
منابع محلی انگلیس، تخمین می‌زنند که شمار مسلمانان در این تجمع اعتراضی که عصر روز یکشنبه در نزدیکی ساختمان «ویت هال» برگزار شد، بیش از یک هزار نفر بوده است.
تجمع کنندگان مسلمان ضمن سردادن شعارهایی، پلاکاردهایی را در دست داشتند که بر روی آن‌ها نوشته شده بود «برای پیامبر به پا خیزید»، «ما پیامبر را دوست داریم»، «پاپ: اگر به مادر کسی توهین کنید، ضربه خواهید خورد».
سازمان دهندگان تظاهرات، ضمن محکوم کردن حمله افراد مسلح به دفتر نشریه شارلی ابدو، توهین این نشریه به ساخت پیامبر اکرم(ص) را اقدامی نادرست دانستند و آن را محکوم کردند.
نمایندگان تظاهرات کنندگان همچنین طوماری که به امضای یکصد هزار نفر از مسلمانان رسیده بود را تحویل دفتر دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس دادند.
در این طومار اهانت نشریه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت پیامبر اسلام (ص) محکوم شده است.
در این طومار خطاب به «جامعه جهانی» گفته است که کشیدن و انتشار کاریکاتورهای موهن به پیامبر گرامی اسلام(ص) توهینی به هنجارهای جامعه متمدن بشمار می‌آید.
سازمان دهندگان تظاهرات همچنین اقدام به توزیع اعلامیه‌هایی میان شرکت کنندگان کردند که در آن‌ها عنوان شده است چاپ کاریکاتورهای کفرآمیز بیانگر این مساله است که عده‌ای از آزادی بیان برای توهین به شخصیت‌هایی استفاده می‌کنند که دیگران آن‌ها را مقدس بشمار می‌آورند.
شیخ «نور صدیقی»، یک عضو ارشد «مجمع اقدام مسلمانان» انگلیس که این تظاهرات را سازماندهی کرده بود، در گفت‌و‌گو با خبرنگاران ضمن تشکر از اقدامات رسانه‌های انگلیس در عدم انتشار کاریکاتورهای موهن، اظهار امیدواری کرد که این نوع خویشتن داری و احترام متقابل در ‌‌نهایت به ایجاد یک جامعه هماهنگ منجر شود.
به گفته منابع انگلیسی این تظاهرات که برخی از شخصیت‌های مذهبی مسیحی نیز در آن شرکت داشتند، به طور آرام برگزار شد.
اسکاتلند یارد نیز شامگاه یکشنبه گفت که کسی در جریان این تظاهرات آرام و صلح آمیز دستگیر نشده است.


Share/Save/Bookmark
مرجع : ابنا