زنجیره انسانی فعالان هندی در اعتراض به افزایش جرائم ضداسلامی
زنجیره انسانی فعالان هندی در اعتراض به افزایش جرائم ضداسلامی
گروهی از دانشجویان، فعالان و اعضای جامعه اسلامی هند دیروز اقدام به برگزاری تظاهرات سکوت با عنوان «زندگی مسلمانان مهم است» در دهلی نو، پایتخت هند، کردند.
يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۴
کد مطلب: 6247
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه خبری outlookindia؛ این تظاهرات در حمایت از اقلیت مسلمانان هند و در اعتراض به حمله اخیر یک مرد هندو به یک مسلمان در ایالت راجستان هند برگزار شد.
معترضان هندی با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامین «زندگی مسلمانان مهم است» و «ایستادگی در برابر تعصب»، خیابان‌های مرکز دهلی را اشغال کرده و یک زنجیره انسانی برای ثبت اعتراض خود تشکیل دادند.
حنان ملاح، سیاستمدار هندی و عضو حزب کمونیست این کشور با شرکت در این اعتراضات گفت: تلاش عامدانه‌ای برای ایجاد یک فضای منفی علیه مسلمانان در کشور صورت گرفته است، که حمله اخیر نیز نتیجه همین فضا است.
وی افزود: در دو سال اخیر حدود ۱۰ تا ۱۲ حمله مشابه در ایالت راجستان علیه مسلمانان صورت گرفته که دلیلش ایجاد فضای مسموم علیه مسلمانان در این ایالت است.
ملاح با مقصر خواندن برخی از احزاب هندو در ایجاد چنین فضایی علیه مسلمانان، بر لزوم مقابله با آن تأکید کرد.
این تظاهرات پس از آن برگزار شد که «محمد افراز الخان»، مهاجر مسلمان بنگالی به خاطر تلاش برای ازدواج با یک دختر هندو در راجستان زنده زنده سوزانده شد.
این جنایت پس از آن جامعه هند را تحت تأثیر قرار داد که عامل سوزاندن این مرد مسلمان، فیلم جنایت خود را در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد.
پلیس پس از دستگیری این فرد، اعلام کرد که مجازات اعدام در انتظار وی خواهد بود.
بنابر آمارها، مسلمانان حدود صد و هشتاد میلیون نفر از جمعیت یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفری هند را تشکیل می‌دهند و هند پس از اندونزی و پاکستان بیشترین جمعیت مسلمانان جهان را دارد. هشتاد درصد از جمعیت هندوستان، پیرو آیین هندو هستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا