شهردار فرانسوی مخالف اسلام، از کار معلق شد
شهردار فرانسوی مخالف اسلام، از کار معلق شد
فعالیت شهردار یکی از شهرهای فرانسه در پی درخواست ممنوعیت دین اسلام در این کشور به حالت تعلیق درآمد.
دوشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۳
کد مطلب: 3566
به گزارش «آرماگدون» ، روزنامه ایندیپندنت نوشت: رابرت چاردون، شهردار شهر ونلس در جنوب فرانسه در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشته بود: «دین اسلام باید درفرانسه جزء ادیان ممنوعه اعلام شود و هرکس که پیرو اسلام است باید فورا تا مرزهای این کشور بدرقه و اخراج شود.»
چاردون همچنین مدعی شده بود که اسلام تا سال ۲۰۲۷ جزء ادیان ممنوعه در فرانسه خواهد بود.
نیکلاسارکوزی، رییس جمهور سابق فرانسه و رهبرحزب "یو ام پی" اظهارات چاردون را محکوم و تاکیدکرد: با وجود این که سکولاریسم به معنای ایجاد محدودیت‌ها (مرزها) است، من این پیشنهاد را محکوم می‌کنم؛ حقوق و محدودیت‌ها همراه و ملتزم یکدیگر هستند.
ناتالیاکاسیسکو موریزت، معاون حزب "یو ام پی" نیز گفت: من خواهان اخراج فردی شده‌ام که این سخنان پوچ را مطرح کرده است؛ سخنانی که به هیچ وجه منعکس کننده ارزش‌ها و برنامه یو ام پی نیست.
وی افزود: ابتدا تصور می‌شد که این مطالب از هکرها در صفحه توئیترچاردون قرار گرفته است اما وی تایید کرد که خودش این پیام را ارسال کرده بود.
چاردون که به علت ابتلا به سرطان تحت درمان است گفت: من به این نتیجه رسیدم که نه تنها اسلام باید در فرانسه ممنوع شود بلکه باید طرحی تصویب شود تا کسانی که می‌خواهند به مقررات دین اسلام عمل کنند در کشور خودشان این کار را انجام دهند.
اوایل امسال، شورای مسلمانان فرانسه اعلام کرد اقدامات اسلام هراسانه در فرانسه پس ازحمله تروریستی به دفتر مجله شارلی ابدو در ماه ژانویه ۵۰۰ درصد افزایش یافته است.
Share/Save/Bookmark