واکنش لندن به بازنشر ویدئو ضداسلامی در توئیتر ترامپ
واکنش لندن به بازنشر ویدئو ضداسلامی در توئیتر ترامپ
سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس اقدام رئیس جمهور آمریکا درخصوص بازنشر یک ویدئو ضد اسلامی از حساب توئیتر یکی از سیاستمداران انگلیسی را اقدامی اشتباه خواند.
چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۶
کد مطلب: 6220
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از رویترز، سخنگوی نخست وزیری انگلیس اقدام «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا درخصوص بازنشر ویدئویی‌هایی که یک عضو ارشد یک حزب دست راستی و افراطی در انگلیس در توئیتر خود منتشر کرده بود را اشتباه خواند.
گفتنی است که ترامپ، امروز ویدئویی‌هایی که نائب رئیس یک حزب نژادپرست در انگلیس منتشر کرده بود را بازنشر کرد.
اقدام رئیس جمهور آمریکا در بازنشر ویدئوهای توئیت شده معاون حزب راستگرای افراطی «اول بریتانیا» انگلیس علیه مسلمانان موجی از جنجال را در انگلیس به پا کرده است.
بر اساس این گزارش، «جیدا فرانسن» معاون حزب راستگرای افراطی «اول برتانیا» در صفحه خود سه ویدئو که مربوط به سالهای گذشته می شود و ماهیت ضد اسلامی دارد منتشر کرد: در یکی از این ویدئوها، به مخاطب القا شده که یک «مهاجر مسلمان» به طرزی وحشیانه جوان معلول هلندی را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد.
در ویدئوی دوم، فردی به ظاهر مسلمان، پس از بیان اظهاراتی به زبان عربی، مجسمه «مریم مقدس» را بر زمین زده و آن را خرد می‌کند.
ویدئوی سوم افرادی را در بام ساختمانی نشان می‌دهد که با در دست داشتن پرچم داعش، چند جوان دست بسته را از بام ساختمان به پایین می‌اندازند.
دونالد ترامپ نیز همین ویدئوها را در صفحه توئیتر خود باز نشر داد، آن هم بدون هیچگونه اظهار نظری در اینباره. اقدامی که بسیاری از فعالان مدنی و مقام های آمریکا آن را اقدامی نژادپرستانه و فاشیستی از سوی رئیس جمهور آمریکا دانستند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شفقنا