یک ائتلاف مذهبی ممنوعیت حجاب در کبک را به چالش کشید
یک ائتلاف مذهبی ممنوعیت حجاب در کبک را به چالش کشید
ممنوعیت حجاب و نمادهای مذهبی در ایالت کبک کانادا که زندگی شخصی و حرفه ای بسیاری از زنان را تحت تاثیر قرار داده است از سوی یک ائتلاف مذهبی در دادگاه عمومی به چالش کشیده شده است.
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۴
کد مطلب: 6914
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از « wisconsinmuslimjournal»، ممنوعیت حجاب و نمادهای مذهبی در ایالت کبک کانادا زندگی شخصی و حرفه ای بسیاری از زنان را تحت تاثیر قرار داده است.
یک وکیل مسلمان محجبه به خاطر قانون ممنوعیت حجاب آرزوی خود را برای اینکه دادستان عمومی شود کنار گذاشته است.
یک معلم «سیک» که حجاب مخصوص سیک ها را بر سر دارد ۲۸۰۰ مایل را از کبک به ونکوور طی کرده است تا از قانون ممنوعیت نمادهای مذهبی در امان باشد.
دولت کبک در ماه ژوئن معلمان مدارس ، افسران پلیس ، دادستان ها و دیگر کارمندان بخش عمومی را از استفاده از نمادهای مذهبی در حین کار منع کرد و افرادی مانند این زنان درگیر عواقب آن شده اند.
فرانسوا لوگو ، نخست وزیر راست گرای کبک می گوید که این قانون از جدایی بین دین و دولت حمایت می کند و بی طرفی کارگران بخش دولتی را حفظ می کند. .
دولت کبک همچنین تاکید کرده است که اکثریت قریب به اتفاق کبکی ها از این ممنوعیت حمایت می کنند.
اما این قانون اعتراضات لفظی، چالش های قانونی و همچنین محکومیت نخست وزیر «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا را در پی داشته است.
منتقدین می گویند که این قانون آزادی مذهب را زیر پا می گذارد ، حمایت از قانون اساسی را زیر پا می گذارد و اقلیت هایی را هدف قرار داده است که از نمادهای مذهبی در حین کار استفاده می کنند.
به گفته هیئت مدیره مدرسه انگلیسی مونترال ،این قانون موجب بیکاری بسیاری از معلمان واجد شرایط شده است.
حالا ائتلافی شامل کاتولیک های رومی ، یهودی ها ، سیک ها و مسلمانان به همراه سه معلم از جمله دو مسلمان و یک کاتولیک رومی این قانون را در دادگاه به چالش کشیده اند.
«پری راوون» ، وکیل دادگستری که بر روی دو دادخواست علیه این ممنوعیت کار کرده است در این باره می گوید: این قانون بیشترین تاثیر را بر زنان مسلمان می گذارد زیرا حجاب یک نماد مذهبی است که از نظر ظاهری کاملا قابل مشاهده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان