درخواست کنگره آمریکا از فیس بوک برای مبارزه با اسلام ستیزی
درخواست کنگره آمریکا از فیس بوک برای مبارزه با اسلام ستیزی
۳۰ عضو از اعضای حزب دمکرات در نامه ای از شرکت فیس بوک خواستند تا انتشار محتوای ضد اسلامی و نژادپرستانه علیه مسلمانان را در بستر این رسانه اجتماعی متوقف کند.
يکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۲
کد مطلب: 7012
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از عربی ۲۱، ۳۰ عضو از اعضای حزب دمکرات با ارسال نامه ای به شرکت فیس بوک نسبت به سیاست این شرکت در گسترش انزجارطلبی و نفرت از مسلمانان در بستر این رسانه اجتماعی انتقاد کردند.
رسانه های آمریکا گزارش دادند: اعضای کنگره از مدیریت شرکت فیس بوک خواستند تا برنامه هایی را برای متوقف کردن تعصب و نژادپرستی علیه مسلمانان اتخاذ کنند.
طرح انتقاد از فیس بوک را «دبی دینگل» نماینده کنگره آمریکا رهبری می کند و تعدادی از اعضای کنگره از جمله «الهان عمر»، «رشیده طلیب» و «الکساندر اوکاسیو کورتز» نیز وی را همراهی می کنند.
امضاء کنندگان نامه ارسال شده به مدیریت فیس بوک نگرانی عمیق خود را درباره تعصب علیه مسلمانان در بستر این رسانه اجتماعی را ابراز کردند و خواستار جدی گرفتن این مسئله و اتخاذ تدابیر سریع برای برطرف کردن اقدامات اسلام ستیزانه در فیس بوک شدند.
در این نامه آمده است: تعدادی از احزاب افراطی از بسترهایی مانند فیس بوک برای حمله و تشویق به منظور ایجاد رعب و وحشت در جوامع مورد نظر و تحریک به خشونت استفاده کرده اند. بدون اینکه پایگاه های ارتباط اجتماعی برای مقابله با آنها به طور مستقیم پاسخی دهند.
این نامه با استناد به کشته شدن ۵۱ مسلمان هنگام ادای نماز در دو مسجد نیوزلند به دست یک افراط گر استرالیایی، اعلام کرد: فیس بوک نمی تواند موفقیت خود را در این بستر جشن بگیرد. درحالی که نقش خود را در محتواسازی خطرناک و کشنده که مسلمانان را هدف قرار داده است، نادیده می گیرد.
اعضای این کنگره در نامه خود خواستار تشکیل یک گروه کار متشکل از کارمندان ارشد متمرکز بر مسایل تعصب علیه مسلمانان، مسئول هماهنگی کار داخل این شرکت برای مقابله با گروه های نفرت و آموزش مبارزه با تبعیض شده اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان