قانون ممنوعيت حجاب مغاير با موازين حقوق بشر است
قانون ممنوعيت حجاب مغاير با موازين حقوق بشر است
وزير كار تركيه با انتقاد از قانون ممنوعيت استفاده از حجاب در مراكز دولتي آن كشور اين مقررات را برخلاف موازين حقوق بشر و اصول مردم سالاري دانسته است.
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب: 1441
به گزارش «آرماگدون» ، «فاروق چليك» وزير كار تركيه، اظهار داشت: دولت تركيه خود را متعهد به رفع اين محدوديت ها در مورد حجاب مردم اين كشور مي داند.
اين وزير ترك در ادامه خاطر نشان كرد كه بيانيه‎اي ۱۰ ميليون امضايي از سوي "فدراسيون اتحاديه هاي تجاري تركيه" براي وي ارسال شده است كه در آن امضا كنندگان خواهان رفع محدوديت هاي موجود براي پوشش اسلامي در نهادهاي دولتي بوده اند.
وي تاكيد كرد: بيانيه ۲.۳ ميليون امضايي نشان از آن دارد كه اين خواست در جامعه ما تقويت شده است. من اقناع شده ام كه اين حركت يك جنبش مسالمت آميز و هماهنگ اجتماعي است و به مولفه اي كليدي در جهت عادي سازي شرايط نوع پوشش در مراكز دولتي تبديل خواهد شد.
چليك تاكيد كرد: «رجب طيب اردوغان» نخست وزير تركيه، نيز پيش از اين گفته بود كه اعمال ممنوعيت بر استفاده از پوشش اسلامي در مراكز دولتي تركيه اقدامي "غير قانوني" است و در قانون اساسي آن كشور نيامده است و از زمان كودتاي نظامي ۲۸ فوريه ۱۹۹۷ در آن كشور اجرا شده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران