انتفاضه جدید فلسطینی‌ها در حمایت از قدس
انتفاضه جدید فلسطینی‌ها در حمایت از قدس
تظاهرات گسترده مردم فسلطین در شهرهای مختلف این کشور در اعتراض به تصمیم ترامپ در معرفی قدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل پس از نماز جمعه ادامه دارد.
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۷
کد مطلب: 6239
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری مطبوعات فلسطین(صفا)؛ در حال حاضر، درگیری شدیدی میان جوانان فلسطینی و نیروهای اشغالگر اسرائیلی در روستای «النبی صالح» در شمال غرب شهر «رام‌الله» در جریان است و اقدام نظامیان صهیونیست‌ها در ایجاد موانع نظامی در ورودی روستای «جورة الشمعة» در جنوب شهر «بیت لحم» نیز منجر به درگیری در منطقه شده است.
شهرهای الخلیل، شهرک «القصره» در شمال کرانه باختری، اردوگاه العروب، شهرک «جیوس» در استان «قلقیلیه»، جنوب نابلس و قدس اشغالی نیز همچنان شاهد درگیری میان فلسطینی‌ها خشمگین و نظامیان صهیونیست است.
این در حالی است که صدها فلسطینی نیز به دعوت جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس و در حمایت از قدس در شمال نوار غزه تظاهرات کردند.

تظاهرات شهروندان سراسر ترکیه در حمایت از قدس-پخش زنده
صدها هزار نفر از مردم شهرهای مختلف ترکیه پس از پایان نمازجمعه، با انجام تظاهرات، به تصمیم دولت آمریکا مبنی بر شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل اعتراض کردند.

تظاهرات شهروندان سراسر ترکیه در حمایت از قدس
خبرگزاری آناتولی نیز در این زمینه نوشت: صدها هزار نفر از شهروندان ترکیه امروز پس از ادای نمازجمعه در مساجد شهرهای مختلف کشور، علیه تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مورد شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، تظاهرات کردند.
آنها در سراسر ترکیه از جمله استانبول، آنکارا، ارزروم، وان، دیاربکر، قیصریه، ملطیه، ترابزون با حمل پلاکاردهایی و شعارهایی مانند «قدس ما ماست»، «قدس آزاد»، «قدس عزتمان است» و «قدس خط قرمزمان است»، به این تصمیم اعتراض کردند.
گفتنی است رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه گذشته، علی‌رغم قطعنامه شماره ۴۷۸ شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر غیرقانونی بودن الحاق قدس شرقی به اسرائیل و اعلام آن به عنوان پایتخت این کشور، گفت: «زمان به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل فرارسیده است».
ترامپ همچنین دستور داده آمادگی لازم برای انتقال سفارت آمریکا به قدس صورت گیرد. اسرائیل در سال ۱۹۶۷ قدس را اشغال و آن را به عنوان «پایتخت ابدی» خود اعلام کرد، اما جامعه بین المللی این تصمیم را به رسمیت نمی شناسد. فلسطینیان قدس را پایتخت کشورشان می دانند.

سفارت آمریکا در تونس بسته شد
همچنین، پایگاه خبری المیادین، از بسته‌شدن سفارت آمریکا در تونس امروز(جمعه) به دلیل تظاهرات گسترده مردم این کشور در اعتراض به اقدام دونالد ترامپ درباره معرفی قدس به‌عنوان پایتخت رژیم جعلی اسرائیل خبر داد.
سفارت آمریکا در تونس ضمن هشدار نسبت به وجود خطرات احتمالی علیه شهروندان آمریکایی، از اتباع این کشور خواست به سفارشات و دستورات امنیتی عمل کنند.
صدها مصری نیز در مقابل مسجد جامع الازهر در قاهره دست به تظاهرات زدند و به تصمیم دونالد ترامپ اعتراض کردند.
مردم مالزی نیز در مقابل سفارت آمریکا در کوالالامپور تظاهرات و اعلام کردند قدس پایتخت فلسطین باقی خواهد ماند.
یادآور می‌شود، تظاهرات‎های گسترده‎ای در پایتخت‌های تونس، یمن، اندونزی، جمهوری اسلامی ایران، لبنان، پاکستان، بنگلادش و بحرین نیز در اعتراض به تصمیم ترامپ در معرفی قدس به‌عنوان پایتخت رژیم اشغالگر اسرائیل برگزار شد و تظاهرکنندگان با سردادن شعارهایی بر هویت عربی و اسلامی قدس تأکید کردند.
Share/Save/Bookmark