حکومت نظامی در سریلانکا در پی حمله به مساجد
حکومت نظامی در سریلانکا در پی حمله به مساجد
در پی حمله خرابکارها به مساجد سریلانکا، حکومت نظامی از پلیس در سراسر این کشور برقرار شد.
سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۱
کد مطلب: 6734
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از «سی بی سی نیوز»،در پی حمله خرابکارها به مساجد سریلانکا، حکومت نظامی از پلیس در سراسر این کشور برقرار شد.

روز گذشته در حالی که پلیس گاز اشک آور به سمت خرابکارهایی که به مساجد و مغازه های مسلمانان حمله می کردند،پرتاب می کرد،یک نفر کشته شد.

پلیس برای جلوگیری از حملات بیشتر در بدترین خشونت های فرقه ای در سریلانکار از زمان بمب گذاری های عید پاک اعلام کرد که حکومت نظامی باید در سراسر این کشور برقرار شود.

حملات ۲۱ آوریل که گروه تروریستی داعش مسئولیت آنها را بر عهده گرفت هتل ها و کلیساهای نیوزلند که عمدتا در «کلمبو» واقع شده بودن هدف قرار داده شده و ۲۵۰ نفر در این حملات کشته شدند.

این حملات موجب شد تا گروه های تندرو به بهانه مقصر دانستن مسلمانان در این حملات ،اقدامات تلافی جویانه را علیه جامعه اسلامی در سریلانکا انجام دهند.

شهروندان در بخش های مسلمان نشین استان شمال غربی سریلانکا می گویند که دشمنان مسلمانان به مساجد حمله کرده و مغازه های مسلمانان را برای دومین روز متوالی هدف تخریب قرار دادند.

آنها می گویند: « مساجد ما را سوزانده و شیشه بسیاری از مغازه ها را شکسته شده اند و پلیس نتوانسته از اقدامات آنها جلوگیری کند.»

نخست وزیر سریلانکا در بیانیه ای اعلام کرد که اقدامات خرابکارانه علیه مسلمانان از سوی نیروهای امنیتی مورد تحقیق قرار می گیرد.

او نسبت به افزایش نژادپرستی در سریلانکا هشدار داد و گفت که ایجاد اختلال در صلح و آرامش موجب ایجادبی ثباتی در کشور می شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شبستان