جنجال فروش محصولات حرام با نشان حلال در مالزی
جنجال فروش محصولات حرام با نشان حلال در مالزی
پس از آنکه معلوم شد در محصولات تولیدی شرکت تولید کننده شیرینی و شکلات کادبوری و گروه غذایی کرافت انگلیس از مواد غیر حلال استفاده شده است سرو صدای زیادی در مالزی ایجاد شد.
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۰:۳۶
کد مطلب: 2701
به گزارش «آرماگدون» ، گروه های خرده فروشی و مصرف کننده در مالزی روز پنجشنبه خواستار تحریم محصولات شرکت تولید کننده شیرینی و شکلات کادبوری و گروه غذایی کرافت انگلیس که مالک کادبوری است، شدند.
کادبوری مالزی که بخشی از شرکت بین المللی موندلز است روز دوشنبه محموله های شکلات شیری خود را که در آزمایش تصادفی حاوی مواد حرام تشخیص داده شده بود فراخوان کرد.
در مالزی که بیشتر جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می دهند محصولات غذایی معمولا مورد آزمایش قرار می گیرند تا اطمینان حاصل شود بر اساس قوانین اسلامی حلال هستند.
شرکت چادلوری مالزی محصولات خود را تنها در بازار داخلی مالزی عرضه می کند. فروش این شعبه از شرکت موندلز در مالزی معادل ۱۵ درصد از فروش آن در جنوب شرق آسیا است اما نگرانی در مورد رعایت معیار خوراکی های حلال ممکن است فروش این شرکت را در بازارهای بزرگتر کشورهای اسلامی مانند اندونزی و خاورمیانه به خطر اندازد.
یک گروه خرده فروشی در مالزی روز پنجشنبه اعلام کرد از ۸۰۰ فروشگاهی که این گروه با آنها کار می کند درخواست خواهد شد فروش همه محصولات کادبوری و کرافت را متوقف کنند. کرافت سال ۲۰۱۰ با پرداخت ۱۹ میلیارد دلار کادبوری را تحت مالکیت خود در آورد.
شیخ عبدالکریم خداید رئیس بخش تحقیقات انجمن مصرف کنندگان مسلمان مالزی در یک کنفرانس خبری در کوالالامپور گفت: این اقدام به همه شرکت ها می آموزد که حساسیت های مردم مالزی را رعایت کنند.
وی گفت این شرکت ها باید از همان ابتدا عذرخواهی و به طور داوطلبانه همه محصولات خود را از فروشگاه ها جمع آوری می کردند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تنا