افزایش بی سابقه ی گروه های ضد اسلامی در آمریکا
افزایش بی سابقه ی گروه های ضد اسلامی در آمریکا
به گزارش یک سازمان غیرانتفاعی شمار گروه‌های نژادپرست و مخالف مسلمانان در امریکا افزایش یافته است.
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۴
کد مطلب: 5401
به گزارش «آرماگدون» به نقل از پرس تی وی، گروه موسوم به مرکز حقوقی مبارزه با فقر در جنوب (Southern Poverty Law Center) گزارش داد شمار گروه‌های ضداسلامی در امریکا در سال گذشتۀ میلادی از ۳۴ گروه به بیش از یک‌صد گروه افزایش‌یافته است.
این مرکز که روند فعالیت‌های گروه‌های افراطی در امریکا را بررسی می‌کند، لفاظی‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا، علیه مسلمانان و همچنین موج نگرانی که پس از حمله به باشگاهی شبانه در ایالت فلوریدا در ۲۳ خرداد ایجاد شد، را با افزایش شمار گروه‌های نفرت‌پراکن علیه مسلمانان در این کشور مرتبط دانسته است.
در حادثۀ تیراندازی (۲۳ خرداد) در یک باشگاه شبانه در شهر اورلاندوی ایالت فلوریدا، ۴۹ نفر کشته و ۵۳ نفر نیز زخمی شدند.
مارک پوتوک، مدیر و از محققان مرکز یادشده که این گزارش را تهیه‌کرده است، از برخی از مقامات ارشد کاخ سفید ازجمله استیو بَنِن، استیو میلر و کلاین کانوی مشاوران ارشد ترامپ، به‌عنوان «نظریه‌پردازان ضداسلامی» نام‌برده است.
وی در این گزارش همچنین به اظهاراتِ ضد اسلامی مایکل فلین، مشاور امنیت ملی ترامپ، که دوشنبه در پی جنجال بر سر ارتباط سری با روسیه، از سمت خود کناره‌گیری کرد، اشاره کرد.
جرائم ناشی از تنفر علیه مسلمانان امریکا از زمان انتخاب دونالد ترامپ به‌عنوان رئیس‌جمهور این کشور در ۱۸ آبان با افزایش جدی روبرو بوده است.
تظاهرات مخالفان دونالد ترامپ در واشنگتن دی‌سی امریکا؛ ۲۰ آبان ۱۳۹۵ (عکس از خبرگزاری فرانسه)
شورای روابط اسلامی- امریکایی پیش‌تر اعلام کرده بود از زمان انتخاب ترامپ بیش از ۲۰۰ مورد گزارش از وقوع چنین حملاتی علیه مسلمانان در سراسر امریکا دریافت کرده است.
این در حالی است که طبق اعلام ادارۀ پلیس فدرال امریکا (اف‌بی‌آی) تعداد گزارش‌های جرائم ناشی از نفرت به‌ویژه علیه مسلمانان سال ۲۰۱۵ با ۶.۸ درصد افزایش درمجموع به ۵ هزار و ۸۵۰ مورد رسیده است. این رقم در سال ۲۰۱۴ میلادی ۵ هزار و ۴۷۹ مورد بود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شفقنا