لغو شدن ساخت نمازخانه المپیک زمستانی کره جنوبی
لغو شدن ساخت نمازخانه المپیک زمستانی کره جنوبی
سازمان گردشگری کره جنوبی، برنامه ساخت نمازخانه‌های سیار در شهر «گانگ‌نئونگ» برای میهمانان مسلمان المپیک زمستانی 2018 را کنسل کرد.
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۴
کد مطلب: 6455
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از شبکه خبری الجزیره؛ پس از مخالفت شدید سازماندهندگان کمپین‌های ضداسلامی با ساخت نمازخانه‌های سیار برای گردشگران مسلمان، سازمان گردشگری اجرای این طرح را لغو کرد.
درحالیکه تنها ۰.۲ درصد جمعیت ۵۱ میلیونی کره جنوبی مسلمان هستند، سازمان گردشگری تصمیم گرفته بود که در آستانه المپیک زمستانی «کره‌ای دوستدار مسلمانان» بسازد، اما مخالفت اسلام‌ستیزان مانع از آن شد.
لی جو هوا، نماینده سازمان گردشگری کره جنوبی گفت: این پیشامد نشان می‌دهد که ما به عنوان کشور میزبان المپیک دچار کمبود درک و شناخت هستیم.
وی افزود: ما نیاز داریم این موضوع را درک کنیم که اقدامی مانند ساخت نمازخانه برای پذیرش میهمانانی از ادیان و فرهنگ‌های مختلف بود.
المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ‌چانگ از دیروز (۲۰ بهمن) آغاز شد و تعداد گردشگران مسلمان در حال افزایش است.
کره جنوبی شاهد افزایش تعداد گردشگران مسلمان در چند سال اخیر بوده است. در سال ۲۰۱۶، تعداد گردشگران مسلمان این کشور ۳۳ درصد افزایش یافت و سیر صعودی همچنان ادامه دارد.
گردشگران مسلمان کره جنوبی عمدتاً از کشورهای اندونزی، مالزی و خاورمیانه هستند و پیش بینی می‌شود که ده‌ها هزار گردشگر مسلمان امسال به سبب برگزاری المپیک زمستانی در کره جنوبی عازم این کشور شوند.
المپیک زمستانی ۲۰۱۸ در شهر پیونگ چانگ کره تا ۶ اسفندماه ادامه خواهد داشت
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا