ترکیه اقدام راست‌های افراطی نروژ در آتش زدن قرآن را محکوم کرد
ترکیه اقدام راست‌های افراطی نروژ در آتش زدن قرآن را محکوم کرد
ترکیه در واکنش به اسلام‌هراسی گروهی در نروژ، بی‌حرمتی به قرآن در جریان اعتراضات اخیر یک سازمان ضد اسلامی در شهر کریستیان‌ساند، واقع در جنوب این کشور را محکوم کرد.
سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶
کد مطلب: 6851
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری آناتولی، گروه افراطی جناح راستگرا موسوم به "اسلامی‌سازی نروژ را متوقف کنید" (SION) شنبه یک راهپیمایی اعتراضی علیه اسلام برگزار کرده و نسخه‌ای از قرآن را به آتش کشیدند.
وزارت خارجه ترکیه دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «قویا هرگونه بی‌حرمتی به کتاب مقدس قرآن را حین راهپیمایی که یک سازمان ضد اسلامی در تاریخ ۱۶ نوامبر ۲۰۱۹ در کریستیان‌ساند برگزار کرد، محکوم می‌کنیم. انتظار داریم که جلوی چنین اقداماتی گرفته شود و کسانی که مسوول هستند در سریعترین زمان ممکن به مجازات برسند.»
این وزارتخانه تاکید کرد، ترکیه عمیقا نگران افزایش تبعیض علیه مسلمانان، تنفر علیه اسلام و حملات به مساجد در کشورهای غرب اروپاست. وزارت خارجه ترکیه تاکید کرد: «اسلام‌هراسی و بیگانه‌هراسی اخیرا بیش از پیش به مرز هشدار رسیده است و مساله‌ای است که به برخورد فوری نیاز دارد.»
در این بیانیه تاکید کرد، نژادپرستی و لفاظی راست‌های افراطی و پیام‌های برخی از سیاستمداران در رسانه‌های اجتماعی، این روندها علیه اسلام را تحریک می‌کند. وزارت خارجه ترکیه ادامه داد: «این حملات نه تنها علیه مسلمانان است، بلکه تهدیدی علیه همه بشریت محسوب می‌شود. در این مورد، ما بار دیگر از جامعه بین‌المللی درخواست داریم با یکدیگر همکاری کنند تا این ویروس که تهدیدی علیه کل جهان است، برای همیشه از بین برود.»
این وزارتخانه همچنین بر اهمیت اجرای قطعنامه سازمان ملل متحد در خصوص "مبارزه با تروریسم و دیگر اقدامات خشونت‌بار مبتنی بر مذهب یا عقیده" از سوی تمام کشورهای عضو تاکید کرد. در بیانیه مذکور آمده است: «ترکیه به رهبری تلاش‌های بین‌المللی در این مسیر ادامه خواهد داد.»
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایسنا