​ افزایش اسلام هراسی و نژادپرستی در کانادا
​ افزایش اسلام هراسی و نژادپرستی در کانادا
نخست وزیر ایالت انتاریو در کانادا، از افزایش اسلام هراسی و نژادپرستی در کانادا و سراسر جهان خبر داد.
شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۱
کد مطلب: 6284
به گزارش «آرماگدون» ، «کاتلین وین» نخست وزیر ایالت انتاریوی کانادا از افزایش میزان اسلام هراسی و نژادپرستی در سال جاری میلادی که رو به پایان است، خبر داد.
وی در کنفرانس سه روزه «احیای روح اسلامی» که بیش از ۲۰ هزار نفر از سراسر کانادا در آن شرکت کرده بودند، گفت: مسلمانان در کانادا و سراسر جهان در سالی که گذشت با افزایش چشمگیر اسلام هراسی مواجه بودند.
وی افزود: سال ۲۰۱۷ شاهد حمله خشونت آمیز به یکی از مساجد کبک و همچنین تصویب قانون ممنوعیت پوشیه برای زنان مسلمان در این ایالت بودیم.
نخست وزیر انتاریو گفت: خشونت، بدترین پیامد افزایش اسلام هراسی و نژادپرستی در کانادا و در سراسر جهان است و بر اساس آمار ارائه شده از سوی پلیس، جرائم ضد اسلامی ناشی از نفرت در کانادا روز به افزایش است.
کاتلین وین درباره پذیرش مهاجرانی که از درگیری های سوریه گریخته اند، افزود: انتاریو پذیرای بیش از ۲۲ هزار و ۵۰۰ مهاجر سوری در دو سال گذشته بوده و حدود ۱۰ میلیون دلار در حمایت از آنها هزینه کرده است.
وی تصریح کرد: انتاریو در حال ساخت جامعه ای مبتنی بر پذیرش و شکیبایی نسبت به افرادی است که از نقاط دیگر جهان وارد این جامعه می شوند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تنا