جاسوسی پلیس نیویورک از 250 مسجد و گروه دانشجویی مسلمان
در ادامه اسلام ستیزی اعلام شد:
جاسوسی پلیس نیویورک از 250 مسجد و گروه دانشجویی مسلمان
پلیس نیویورک با دستاویز قرار دادن حوادث 11 سپتامبر اقدامات اسلام ستیزانه خود را پس از این حوادث مشکوک تشدید کرده و در این راستا فعالیتهای 250 مسجد و تشکل دانشجویی اسلامی را در این شهر زیر نظر گرفته است.
سه شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۳۰
کد مطلب: 79
به گزارش آرماگدون ، اسناد به دست آمده نشان می دهد پلیس نیویورک در سالهای پس از حملات به مرکز تجارت جهانی، به روشهای مختلف فعالیت مسلمانان به ویژه ۲۵۰ مسجد و تشکل دانشجویی متعلق به آنان را زیر نظر گرفته است.

بر این اساس، پلیس برای اطلاع از چگونگی فعالیتهای این تشکلات از روشهای مختلف جاسوسی استفاده کرده و حتی خبرچین هایی را برای جاسوسی بین آنان گمارده است.

با این حال اسناد مذکور که با علامت "محرمانه" نشانه گذاری شده اند نشان می دهد اکثریت کسانی که توسط پلیس رصد شده اند، بیگناه بوده اند. این در حالی است که پلیس پس از شناسایی مراکز مسلمانان در نیویورک، در مورد پیشینه آنها و تمام افرادی که با این مراکز در ارتباط بوده اند، تحقیق کرده است.

یک منبع آگاه در این زمینه به آسوشیتدپرس گفته است شماری از ۲۵۰ مسجد شناسایی شده در نیویورک نیز به صورت دائمی تحت نظر بوده اند. پلیس برای جمع آوری اطلاعات از ۵۳ مسجد نیز جاسوسهایی را به این اماکن اعزام کرده است.

گفتنی است پس از حملات تروریستی۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ دولت آمریکا با نسبت دادن این حملات به مسلمانان، عرصه را بر شهروندان و گروههای اسلامی این کشور تنگ کرد که این وضعیت با گذشت ۱۰ سال، همچنان ادامه دارد.

این در حالی است که مسلمانان در سراسر جهان همواره تاکید کرده اند اسلام هیچ نسبتی با تروریسم و افراط گرایی ندارد و آنها، افراط گرایان و تروریستها را از اسلام حقیقی جدا می دانند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر