تمرکز شدید تحقیقات اداره پلیس نیویورک بر مسلمانان آمریکا
افشای پرونده های سری اداره پلیس شهر نیویورک:
تمرکز شدید تحقیقات اداره پلیس نیویورک بر مسلمانان آمریکا
بر اساس اسناد سرّی که اخیراً از ادارة پلیس نیویورک بدست آمده است، پلیس مشغول فعالیت‌های جاسوسی شدید علیه مسلمانان ساکن این شهر می‌باشد.
دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۵۹
کد مطلب: 549
ه گزارش «آ رماگدون» ، اداره پلیس نیویورک اطلاعاتی در خصوص شرکت‌های تجاری متعلق به نسل‌های دوم و سوم مهاجرین آمریکا ، به خصوص به خاطر مسلمان بودنشان ، جمع آوری کرده است.
این اسناد به خوبی نشان می دهند که علیرغم ادعاهای شهردار نیویورک، مایکل بلومبرگ، مبنی بر عدم انجام عملیات جاسوسی توسط نیروهای پلیس، این نیروها همچنان به استراق سمع مردم بر اساس دین آنها ادامه می دادند.
پلیس نیویورک به دلیل کنترل و مراقبت نواحی مسلمان نشین با انتقادات شدید مسلمانان، قانونگذاران – و حتی اف. بی. آی – به خاطر عملیات گسترده جاسوسی روبرو شده است. طی این عملیات جاسوسی ، اداره پلیس ، نام افراد بیگناه را در پرونده های سرّی وارد کرده و مساجد، گروههای دانشجویی ، و موسسات تجاری ، که بخش مسلمان نشین شمال شرقی آمریکا را تشکیل می دهند ، را تحت نظارت و مراقبت قرار داد.
آقای بلومبرگ از اقدامات اداره تحت فرمان خود دفاع کرده و اظهار داشت این اقدامات موجب تداوم امنیت شهر و کاملاً قانونی بودند و هیچ ارتباطی با دین افراد نداشتند.
پس از افشاگری خبرگزاری آسوشیتدپرس در خصوص عملیات جاسوسی نیروهای پلیس، وی در کنفرانس خبری در ماه اوت اظهار داشت: «ما وقت خود را صرف فکر کردن در مورد دین نمی کنیم. بلکه به تهدیدات می پردازیم و تلاش‌های خود را بر این تهدیدات متمرکز می کنیم.»
اما در اواخر سال ۲۰۰۷، پلیس های مخفی بخش جمعیت شناسی سرّی اداره پلیس شهر نیویورک مأموریت یافتند تا اقلیت سوری این منطقه را تحت نظارت و بررسی قرار دهند. نیروهای پلیس از موسسات تجاری فیلمبرداری کرده و در ناهار خوری‌ها ، مغازه ها ، و شیرینی فروشی‌ها به استراق سمع مشغول شدند.
اسناد به دست آمده نشان می داد هیچ معضل امنیتی در این مناطق نبوده است. گرچه اکثر مردم سوری تبار ساکن در این منطقه یهودی بودند، اما یهودیان از برنامه کنترل و مراقبت مستثنی شدند.
در این گزارش آمده بود: « این برنامه کنترلی بر روی اقلیت کوچک مسلمان، متمرکز خواهد بود.»
بر اساس پروندهای اداره پلیس، نیروهای این اداره در عملیات فیلمبرداری، نظارت و کنترل، و استراق سمع از موسسات تجاری مصری در سال ۲۰۰۷، اقلیت قابل توجه مسیحیان قبطی ساکن در این شهر را نیز از این عملیات مستثنی کردند.
اداره پلیس شهر نیویورک در گزارش خود آورده بود: «این برنامه کنترلی شامل اقلیت مصری‌های قبطی نمی شود و تنها اقلیت مسلمان مصری ساکن شهر نیویورک را در برمی گیرد.»
بسیاری از افراد تحت مراقبت، شهروندان متولد آمریکا هستند که خانوادهایشان حدود یکصد سال در این کشور اقامت داشته اند.
بر اساس گزارش یکی از مطبوعات سوریه، «اکثر سوری‌هایی که سروکارشان به واحد جمعیت شناسی سرّی افتاده است، از نسل دوم یا حتی نسل سوم آمریکایی های سوری تبار هستند. به ندرت می‌توان یک سوری نسل اول یا یک تازه وارد سوری را در شهر نیویورک مشاهده کرد.»
واحد جمعیت شناسی چند سال پیش با هدف شناسایی اقلیت‌ها و گروه‌هایی که احتمال می رفت تروریست‌ها در میان اعضای آنها مخفی شده باشند و پیش بینی و پیشگیری خطرات احتمالی، به طور سرّی تشکیل شد.
چنانچه پلیس مخفی های این واحد، معروف به «تعقیب کنندگان»، از طریق استراق سمع متوجه احساسات ضد آمریکایی یا اظهارات حاکی از خشونت طلبی می شدند، این موارد برای تحقیقات بعدی تحت نظر می گرفتند.
در نتیجه، نام بسیاری از افراد وارد پرونده های پلیس شد، آنهم نه به دلیل اقدامات جنایتکارانه بلکه به دلیل اینکه بخشی از زندگی روزانه در مناطق مجاور بودند.
نام مغازه داران، قومیت آنها، و نام دانشجویان مسلمانی که در تورهای قایق سواری شرکت می کردند یا در مورد سخنرانی‌های دینی آتی در پردیس دانشگاهی تبادل نظر می کردند، وارد این پرونده ها شد.
نیروهای پلیس از نمازگزارانی که وارد مساجد می‌شدند فیلمبرداری کرده و شماره پلاک آنها ثبت می کردند.
واحد جمعیت شناسی سرّی اداره پلیس شهر نیویورک نمونه ای از چگونگی تبدیل این اداره به یکی از متجاوزکارترین سازمانهای اطلاعاتی- جاسوسی آمریکا است که در مناطقی خارج از نیویورک نظیر نیو جرسی مشغول فعالیت جاسوسی می باشد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : اسلام تایمز