حمله تروریستی مسلحانه به مسجدی در نیوزیلند چه نتیجه‌ای خواهد داشت؟
باعث ترس و وحشت مسلمانان می‌شود
باعث افزایش اسلام هراسی و رویگردانی از اسلام می‌شود
باعث گسترش و استقبال بیشتر از اسلام خواهد شد
مهاجرت مسلمانان به این کشورها متوقف حواهد شد
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
پیامدهای بیست سال ممنوعیت حجاب در فرانسه و اسلام‌هراسی بی حد و حصر
یک فعال زن فرانسوی ابعاد مختلف اقدامات خصمانه در فرانسه علیه مسلمانان و حجاب آنها را تشریح کرد.
تشدید اسلام‌هراسی  در فرانسه
۲۵ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۲۳
سیاست‌های ضد اسلامی فرانسه در ۲۰ سال گذشته به نتایجی مانند آزار، طرد، تحقیر و به حاشیه راندن مسلمانان در این کشور منجر شد.
قرآن‌سوزی و اسلام‌ستیزی؛ دو پدیده غیرقابل اغماض در سالی که گذشت
پدیده قرآن‌سوزی و اقدامات اسلام‌ستیزانه در کشورهای مختلف جهان، مهمترین رویدادهایی بوده که طی سال گذشته(۱۴۰۲) توجه مخاطبان را به خود جلب کرده و احساسات مسلمانان را برانگیخته است.
صورت‌بندی مسئله حجاب در جامعه غربی؛ از فمینیسم تا اسلام‌هراسی
حساسیت فزاینده به هر گونه ابراز آشکار مسلمان‌بودن در قلمرو عمومی، بحث درباره جایگاه مسلمانان در اروپا را برانگیخته است.
بحران اسلام ستیزی در هند
۳ دی ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۵۰
حزب حاکم هند و حامیان آن به طور استراتژیک از تخریب مسجد بابری و تهدید دیگر مساجد برای حفظ قدرت انتخاباتی و ایجاد ترس در میان مسلمانان استفاده کرده اند.
«هادی مَطر»، ضارب سلمان رشدی کیست
۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۶
مقامات و رسانه‌های آمریکا چند ساعت پس از حمله به نویسنده مرتد «آیات شیطانی»، هویت و مشخصات ضارب و جزئیات نحوه حمله او به سلمان رشدی را منتشر کردند.
شکار سلمان رشدی  پس از سه دهه
۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۹
« سلمان رشدی » نویسنده مرتد کتاب «آیات شیطانی» لحظاتی پیش، قبل از شروع سخنرانی خود در شهر «شاتاکووا» در غرب ایالت نیویورک، مورد حمله قرار گرفت.
ماجرای توهین دو عضو حزب حاکم هند به پیامبر اسلام (ص)
به تازگی از هند خبر رسیده که دو نفر از سیاستمداران مطرح این کشور به ساحت پیامبر عظیم الشأن اسلام، حضرت محمد صطفی (ص) اهانت کرده و این اقدام او با حواشی فراوانی رو به رو شده است.
فاجعه رشد نجومی اسلام هراسی در استرالیا
۱ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۵
جدیدترین گزارش درباره اسلام هراسی در استرالیا ۲۴۷ اقدام اسلام هراسانه فیزیکی و آنلاین بعد از حمله تروریستی به مساجد «کریستچرچ» نیوزیلند در سال ۲۰۱۹ را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.
رشد اسلام هراسی در اروپا و تلاش افراط گرایان برای قانونی کردن اسلام ستیزی
گزارش منتشر شده درباره اسلام هراسی در اروپا نشان می دهد که برخی از دولت های اروپایی و گروه های راست افراطی برای اجرای تدابیر ضد اسلامی و قانونی کردن اسلام هراسی تلاش می کنند.
اسلام‌هراسی و ادامه حملات به مسلمانان در هند
در چند سال گذشته اسلام‌هراسی و حملات به مسلمانان هند به بهانه‌های مختلف افزایش یافته است و گروه‌های تندرو هندو سعی کرده و می‌کنند تا تصویری نامناسب از مسلمانان در این کشور ارائه کنند.
سوء استفاده ابزاری آمریکا از مسلمانان برای تأمین منافع سیاسی
رادیو بین المللی چین نوشت: آمریکا همواره مدعی است که چراغ راهنمای آزادی و دموکراسی در جهان و نگهبان حقوق بشر دنیاست اما این در حالیست که مدت های مدیدی است که حقیقت تبعیض و رفتار ناعادلانه با مسلمانان و همچنین درخواست های موجود مبنی بر ارتقاء فرصت های اقتصادی و تحقق بخشیدن به آزادی باورهای مذهبی در کشور ...
ماجرای خانواده‌ای که چندروز پیش در کانادا شهید شدند+ فیلم
طبق آمار، اسلام‌هراسی در کانادا نسبت به سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشته است.
روایت "میدل ایست آی" از سخت گیری های تازه اروپا بر مسلمانان
«به نظر می رسد که دولت های اروپایی سعی دارند تا جای ممکن مسلمانان را زیر نظر بگیرند و با توجه به این مساله که قوانین محدودکننده مشابهی علیه دیگر گروه ها و اقلیت های مذهبی وضع نمی شود، اینطور به نظر می رسد که ظاهرا مسلمانان باید خود را برای دوره جدیدی از فشارها علیه خود(از سوی دولت های اروپایی) آماده ...
مقدمه‌چینی دولت انگلیس برای عادی‌سازی تنفر علیه مسلمانان
وزیر کشور انگلیس پس از فروکش کردن اعتراض‌های عمومی به لایحه افزایش قدرت و اختیارات سرکوبگرایانه پلیس، از این نهاد امنیتی خواسته تا خشونت‌های مرتبط با تنفر را که پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) علیه مسلمانان این کشور شدت گرفته، ثبت نکند.
اسلام هراسی در فرانسه؛ تهدیدی جدی برای زندگی مسلمانان
فرانسه در ادامه سیاست‌ها و رویکرد‌های اسلاه هراسانه خود قوانین جدید ضد اسلامی را تصویب کرده است.
روایت تکان‌دهنده پژوهشگرِ مسلمان اتریشی از اسلام‌ستیزی در اروپا
من (فرید حافظ، پژوهشگر حوزه اسلام هراسی مستقر در اتریش) به عنوان یک پژوهشگر و فردی که اسلام هراسیِ سیستماتیک را در قاره اروپا، هدفِ افشاگری قرار داده بودم، ناگهان هدفِ عملیات به اصطلاح ضدتروریستی نیروهای امنیتی اتریش قرار گرفتم.
گزارشی از خشونت های گسترده علیه مساجد در استرالیا
تحقیقات جدید خشونت گسترده علیه مساجد استرالیا را نشان می دهد که به آتش کشیدن،دیوارنوشته های تهدید آمیز و تهدید به مرگ نمازگزاران در میان این خشونت هاست.
بدنام کردن مسلمانان در انگلیس؛ از« اسب تروا» تا «حجاب زنان»
دلیلی وجود دارد که زنان مسلمان در انگلیس برای شنیدن صدای خود تلاش می کنند و آن دلیل این است که اسلام هراسی باعث بی اعتمادی جوامع شده است و نگرش رسانه ها به گسترش این بی اعتمادی کمک می کند.
ادامه واکنش‌های جهانی به اسلام‌ستیزی مکرون
در حالی که واکنش‌ها اعم از مقام‌ها و شخصیت‌های مختلف در سراسر جهان از جمله مسلمانان به اظهارات اسلام‌ستیزانه امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه ادامه دارد، سکوت کر کننده رئیس جمهوری سنگال که ۹۵ درصد جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می‌دهد ، معنادار است. رئیس جمهوری ترکیه هم گفته مردمش کالای فرانسوی خریداری ...