شکست اسلام‌ستیزان در انتخابات سوئیس
شکست اسلام‌ستیزان در انتخابات سوئیس
 
شکست اسلام‌ستیزان در انتخابات سوئیس
در این انتخابات 5 میلیون سوئیسی واجد شرایط بودند تا برای انتخاب 200 کرسی در شورای ملی و 46 نماینده در شوراهای شهری رای دهند و برای نخستین بار در سال های اخیر شمار شرکت‌کنندگان در این انتخابات بیش از 50 درصد بود.
دوشنبه ۲ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۱۲
کد مطلب: 215
به گزارش «آرماگدون»، افراط‌گرایان اسلام‌ستیز در انتخابات پارلمانی سوئیس با وجود تبلیغات فراوان نتوانستند میزان آرای لازم را به دست آورند.
"حزب مردم سوئیس" (SVP) که گرایش‌های راست‌گرای افراطی، اسلام‌ستیزی و تبعیض‌نژادی دارد، در جریان انتخابات پارلمانی که روز گذشته برگزار شد نتوانست آرای مورد نظر را کسب کند. این حزب ۲ سال گذشته اقدام به حمایت از ممنوعیت ساخت مناره برای مساجد کرده بود.
بر اساس این گزارش به نقل از روزنامه آلمانی "زوددویچه"، اگر چه حزب مردم سوئیس همچنان در پارلمان به عنوان قدرتمندترین حزب فعالیت خواهد کرد اما ۷ کرسی را در شورای ملی از دست داد. همچنین احزاب چپ سوسیال‌دموکرات و سبز نیز رشدی نداشتند و در مقابل احزاب کوچک میانه‌رو قدرتمند ظاهر شدند.
این ناکامی در شرایط به دست آمد که آخرین نظرسنجی‌ها حاکی از این داشت که حزب مردم در سوئیس به دنبال تبلیغات گسترده در شهرهای این کشور ۲۹.۳ درصد از آرای این انتخابات را به دست خواهد آورد.
در این انتخابات ۵ میلیون سوئیسی واجد شرایط بودند تا برای انتخاب ۲۰۰ کرسی در شورای ملی و ۴۶ نماینده در شوراهای شهری رای دهند و برای نخستین بار در سال های اخیر شمار شرکت‌کنندگان در این انتخابات بیش از ۵۰ درصد بود.
ناظران انتخاباتی در نخستین واکنش به نتایج این انتخابات از پایان سیطره راست‌گرایان افراطی و تک‌‌‌قطبی‌ بودن سیاست‌ها در سوئیس استقبال کردند چرا که این حزب با پیگیری رویکردهای بیگانه‌ستیزانه و پیگیری اسلام‌ستیزی از جمله مخالفت با ساخت مناره برای مساجد و به نظرسنجی گذاشتن این موضوع، اجرای دموکراسی در سوئیس را به چالش کشیده بود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس