دولت بریتانیا جوانان مسلمان را به سمت افراط‌گرایان سوق می‌دهد
شورای مسلمانان بریتانیا:
دولت بریتانیا جوانان مسلمان را به سمت افراط‌گرایان سوق می‌دهد
شورای مسلمانان بریتانیا با انتقاد از نخست‌وزیر این کشور به دلیل تمرکز طرح‌های جدید ضدترور بر روی شهروندان مسلمان، تاکید کرد که این اقدامات افراط‌گرایانه ممکن است جوانان را به سمت افراط‌گرایی سوق دهد.
چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۵
کد مطلب: 2937
به گزارش «آرماگدون» ، هارون خان، معاون دبیرکل شورای مسلمانان بریتانیا در گفت‌وگو با روزنامه گاردین اعلام کرد: دولت باید ابتدا با ما و دیگران مشورت کند تا بفهمد که چه چیزهایی ممکن است برخی از جوانان را به این راه بکشاند.
وی افزود: بخشی از مشکل اینجاست که وقتی دائماً حرف از قانون، آزار و اذیت، کنترل و نظارات، لغو گذرنامه و مانند آن باشد، برخی از جوانان ممکن است به سمت افراط‌گرایی سوق داده شوند.
دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا روز دوشنبه این هفته برای مبارزه با نفوذ داعش در این کشور، برنامه جدیدی مبنی بر تشدید اقدامات ضدترور را معرفی کرد که بر اساس آن شهروندان مسلمان هدف قرار گرفته‌اند.
بر اساس این طرح پلیس مجاز است گذرنامه هر مسلمانی را به اتهام ارتباط داشتن با گروه تروریستی داعش لغو کند که این مسئله تفحص در زندگی مسلمانان را نیز قانونی خواهد کرد.
همچنین مسلمانان خاورمیانه پس از خروج از بریتانیا ممکن است به اتهام همدستی با گروه‌های تروریستی، قادر به بازگشت نباشند.
خان تأکید کرد: چنین راهبردهایی ممکن است سبب شود که جوانان به سمت مبلغان افراط‌گرایی سوق داده شوند.
رهبران شورای اسلامی بریتانیا از دولت این کشور خواستند برنامه‌های مقابله با تروریسم را با گفت‌وگو و مشورت با آن‌ها که بزرگترین سازمان اسلامی بریتانیا هستند، طراحی کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : On Islam