افزایش اسلام هراسی در غرب
افزایش اسلام هراسی در غرب
حمله اخیر در لندن ضد مسلمانان بخشی از اقدامات روزافزون برای اسلام هراسی در غرب بود.
سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۹
کد مطلب: 5736
به گزارش «آرماگدون» ، شبکه الجزیره انگلیسی گزارش داد حمله اخیر در لندن ضد مسلمانان بخشی از اقدامات روزافزون برای اسلام هراسی در غرب بود.
شبکه الجزیره انگلیسی در گزارشی با اشاره به مواضع نخست وزیر انگلیس مبنی بر تروریستی خواندن حمله لندن گفت در طول شش روز بعد از حمله در منطقه پل لندن بیش از صد و بیست مورد اقدام و حمله ضد مسلمانان و مراکز اسلامی در لندن و مناطق دیگر گزارش شده است که در مقایسه با هفته قبل از حملات در منطقه پل لندن تعداد حملات ضد مسلمانان پنج برابر افزایش یافته است.
بر اساس این گزارش، در ماه مه دو مرد در آمریکا زمانی که به اظهارات ضد اسلامی یک مرد در مرکزی آموزشی اعتراض کردند هدف قرار گرفتند و کشته شدند. بعد از این حادثه پلیس اعلام کرد عامل این اقدام سابقه ای طولانی در طرح ایده ها و سخنان افراطی داشت.
شورای روابط آمریکا و اسلام هم اعلام کرده است اقدامات ضد مسلمانان و مراکز اسلامی در این کشور در سال دو هزار و پانزده حدود پنجاه و هفت برابر افزایش یافته است.
الجزیره انگلیسی افزود حملات ضد مسلمانان و مراکز اسلامی در غرب در حالی روز به افزایش است که در سالیان اخیر اقداماتی که برای تشدید اسلام هراسی در غرب انجام می شوند نادیده گرفته شده اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما