قتل یک زن مسلمان در انگلستان به جرم داشتن حجاب
قتل یک زن مسلمان در انگلستان به جرم داشتن حجاب
یک زن مسلمان سعودی در شهر اِسِکس انگلیس به طرز فجیعی و با ضربات مهلک چاقو کشته شده است. قتل بی رحمانه این زن مسلمان که گفته می شود به خاطر داشتن حجاب انجام شده است، خشم عمومی در میان مسلمانان انگلستان را نیز برانگیخته است.
پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۱
کد مطلب: 2766
به گزارش «آرماگدون» ، یکی از مقامات پلیس منطقه اسکس اعلام کرده که ما در بررسی های اولیه فهمیدیم که این زن به خاطر نوع پوشش اش، مسلمان است و تمرکز خود را بر روی قتل وی به خاطر داشتن حجاب و مسلمان بودن گذاشته ایم. با این حال خانم تریسی هاوکینگ از مسئولان بازپرسی منطقه کالچستر در اسکس مدعی است هنوز معلوم نیست این زن سعودی به خاطر مسلمان بودن به قتل رسیده باشد. این در حالی است که اسلام هراسی در میان انگلیسی ها در چند سال اخیر به اوج خود رسیده و هر از چندگاهی حملاتی علیه مسلمانان، اماکن و مساجد آنها در این کشور صورت می گیرد.
پلیس اعلام کرده است این زن مسلمان که سی ساله بوده و چند ماه پیش با برادرش برای تحصیل به انگلستان آمده، به خاطر تعدد ضربات چاقو بر سر و سینه خود کشته شده است.
دانشجویان و اساتید دانشگاه اسکس که محل تحصیل این زن بوده به شدت در شوک به سر می برند چرا که اکثر محصلان این دانشگاه از فرهنگ ها و مذاهب مختلف جهان در آن مشغول به تحصیل می باشند. سفارت عربستان سعودی در لندن اعلام کرده پیگیر قتل این زن است. یک مرد ۵۲ ساله نیز در ارتباط با این قتل بازداشت شده است.
براساس آخرین تحقیقات توسط نشریه فایننشال تایمز، انگلستان یکی از بدترین کشورها در زمینه اسلام هراسی است. فقط در سال ۲۰۱۰ میلادی حدود ۱۲۰۰ حمله به مسلمانان در این کشور رخ داده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : On Islam