تلاش برای شناسایی عاملان تهدید مساجد آمریکا و انگلیس
تلاش برای شناسایی عاملان تهدید مساجد آمریکا و انگلیس
پلیس ضد تروریسم لندن در حال تحقیقات برای یافتن عامل ارسال نامه‌های تهدیدآمیز به مساجد انگلیس و آمریکا از محلی نزدیکی شهر «شفیلد» در انگلیس است.
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۵
کد مطلب: 5925
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از روزنامه «گاردین»، نامه‌های دست‌نویس تهدید توسط سه مسجد در لندن در ماه جولای سال گذشته(تیرماه ۹۵) و چهار مسجد در آمریکا در اوایل امسال با تمبر پستی شهر «شفیلد» دریافت شد.
«استیو روز»، مسئول امور دینی یک گروه فعال اجتماعی که با پلیس ضد تروریسم همکاری دارد، در این رابطه اظهار کرد:‌ روی تمام نامه‌هایی که به مساجد آمریکا ارسال شده بود، تمبر درجه دو زده بودند که جالب بود و دست‌خط همه نامه‌ها مشابه بود که احتمال دارد نامه‌ها توسط یک شخص یا اشخاص متعدد تهیه و ارسال شده باشد.
در نامه‌ای که به مسجد نیوجرسی آمریکا ارسال شده بود، نویسنده با ترسیم کاریکاتور موهن، تمام مسلمانان را تهدید به قتل کرده بود.
طبق گزارش «تل ماما»، دیده‌بان اسلام‌هراسی در بریتانیا، نامه‌های مشابه به مساجد ایالت‌های «ویرجینیا»، «نیویورک» و «کنتاکی» نیز ارسال شده بود.
استیو روز افزود: روزنامه گاردین نامه‌هایی با دست‌خط مشابه را گزارش داده است که به مساجد واشنگتن، نیوجرسی و آلاباما در ماه فوریه (بهمن‌ماه ۹۵) ارسال شده است و جدیدترین نامه در ماه ژوئن امسال(خردادماه) توسط مرکز اسلامی ایالت «داکوتای جنوبی» در آمریکا دریافت شده است.
وی تأکید کرد: مساجد دیگر نیز احتمال دارد این نامه‌های تهدیدآمیز را دریافت کرده؛ اما گزارش نداده باشند.
استیو روز از تمام نمازگزاران مساجد خواست با حفظ خونسردی چنین حوادثی را به پلیس گزارش دهند و افزود: مساجد باید به طور مرتب ایمیل و صندوق پستی خود را بررسی کرده و هر مورد مشکوکی را به پلیس گزارش دهند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا