تظاهرات ۱۰۰۰ نفری علیه اسلام‌هراسی در آتن
تظاهرات ۱۰۰۰ نفری علیه اسلام‌هراسی در آتن
بنابر اعلام پلیس یونان، ­حدود ۱۰۰۰ نفر در آتن به دعوت سازمان غیر دولتی مبارزه با فاشیسم و نژادپرستی در اعتراض به اسلام هراسی و تبدیل کردن اروپا به قلعه اروپایی، تظاهرات کردند.
پنجشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۷
کد مطلب: 6672
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بنابر اعلام پلیس یونان، ­حدود ۱۰۰۰ نفر بعد از ظهر شنبه در آتن به دعوت سازمان غیر دولتی مبارزه با فاشیسم و نژادپرستی در اعتراض به اسلام هراسی و تبدیل کردن اروپا به قلعه اروپایی، تظاهرات کردند.
این تظاهرات که از چند هفته پیش برنامه ریزی شده بود، با روز بعد از قتل عام نمازگزاران مسلمان به دست برنتون تارانت، راست گرای افراطی استرالیایی در دو مسجد شهر کرایست چرچ نیوزیلند که به شهادت ۴۹ نفر منجر شد، همزمان شد.
به گفته پلیس یونان، حدود ۷۰۰ تظاهرکننده که در میدان اومونیا در مرکز شهر آتن، پایتخت یونان، تجمع کرده بودند، پارچه نوشته بزرگی با خود حمل می‌کردند که روی آن نه به اسلام هراسی به چشم می‌خورد. تظاهر کنندگان پارچه نوشته دیگری با خود حمل می‌کردند که روی آن شعار نازی‌ها را نابود کنید، امنیت اجتماعی حق همه است، با نفرت مدارا نکنیم، به چشم می‌خورد.
در تجمع دیگری که به گفته پلیس حدود ۳۰۰ نفر در آن حضور داشتند، شماری از مهاجران در محله آگوا پانتلیموناس گردهم آمدند. این دو تجمع قرار بود به طرف دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در یونان نزدیک میدان سنتاگما که پارلمان یونان نیز در آنجا قرار دارد، حرکت کنند.
بعد از بحران مهاجرت در سال ۲۰۱۵، در حال حاضر حدود ۷۰ هزار مهاجر و پناهجو در یونان زندگی می‌کنند که بیش از ۱۰ هزار نفر آن‌ها در اردوگاه‌هایی در جزایر واقع در دریای اژه در شرایطی غیربهداشتی به سر می‌برند که سازمان عفو بین الملل و سایر سازمان‌های مدافع حقوق بشر این شرایط را محکوم کرده اند. در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۴۸ هزار آواره و مهاجر به یونان وارد شدند که حدود ۳۲ هزار نفر از آن‌ها از طریق جزایر دریای اژه در نزدیکی سواحل ترکیه به این کشور وارد شدند.
Share/Save/Bookmark