هتک حرمت مسجد شرق فرانسه محکوم شد
هتک حرمت مسجد شرق فرانسه محکوم شد
مرکز نظارت بر اسلام‌هراسی وابسته به دارالافتاء مصر هتک حرمت یک مسجد در شرق فرانسه را که اخیرا صورت گرفت، محکوم کرد.
دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۵
کد مطلب: 5871
به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از الیوم السابع، مرکز نظارت بر اسلام‌هراسی وابسته به دارالافتاء مصر با بیان این که مسلمانانی که برای اقامه نماز صبح به مسجد رفته بودند، ناگهان با سرخوکی که بر درب مسجد آویزان شده بود، مواجه شدند، تأکید کرد: این اهانت از گسترش اسلام‌هراسی در فرانسه و خطر افزایش اقدامات علیه اسلام و مسلمانان در این کشور پرده بر می‌دارد.
این مرکز همچنین با بیان این که این مسجد در سال ۲۰۱۴ نیز با نوشتن کلمات نفرت‌انگیز بر دیوار آن مورد اهانت قرار گرفته بود، هشدار داد: بعد از نوشتن کلمات نفرت‌انگیز و آویزان‌کردن سر خوک، نوبت به استفاده از گلوله و مواد منفجره می‌رسد.
مرکز نظارت بر اسلام‌هراسی مصر با بیان این که در بسیاری از کشورها عاملان این گونه اقدامات دستگیر و مجازات نمی‌شوند، بر ضرورت مقابله با این‌گونه اقدامات و جرم‌دانستن آنها و محاکمه و مجازات سریع عاملان آن تأکید کرده و پیگرد عاملان اشاعه اسلام‌هراسی در فرانسه از جمله حزب‌های تندرویی را که برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود از ادیان و اقلیت‌ها استفاده می‌کنند، خواستار شده است.
این مرکز همچنین تأکید کرد: سخنان تحریک‌آمیز و تنفر انگیز، همبستگی اجتماعی در فرانسه و غرب را از بین می‌برد و این همان چیزی است که سازمان‌های تروریستی تلاش می‌کنند از آن برای جذب جوانان به منظور تحقق‌بخشیدن به نقشه‌های شیطانی خود که امنیت و صلح اجتماعی در جهان را تهدید می‌کند، استفاده کنند.
این مرکز از همه حکومت‌ها و سازمان‌های غربی خواست هتک حرمت مساجد را جرم دانسته و با همه قدرت با آن برخورد کنند و از مؤسسات اسلامی در غرب نیز بهره‌مندی از همه ابزارهای قانونی و رسانه‌ای برای مقابله با این جرایم را خواستار شد.
Share/Save/Bookmark